| daia10 a întrebat:

Buna TPU...

Imi poate explica cineva faza cu 'ILUMINATI'?

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Pot eu, sunt niste caractere fictive inventate majoritar de religiosi pentru a da vina pe ei pentru problemele lumii.Si sa isi sustina afirmatia conform careia ar veni un antihrist pe pamant...

| chazz a răspuns (pentru Thunderstruck):

Muhahaha,nu exista? ai vazut macar video-ul postat de Qinz?

daca ei nu ar fi existat+"cel rau" nu ar mai fii fost lumea asta happy
nu vreau sa fac pe desteptul, sunt un om simplu (nu sunt ateu)
si vad lucrurile altfel.(daca as gandii exact ca tine, nici aerul nu as spune ca exista pentru. ca nu il vad)
prin acest mesaj nu am vrut sa nasc un scandal, cearta, etc. ci doar sa iti spun punctul meu de vedere cu speranta ca ai sa vezi si tu altfel lucrurile.
Numai bine!

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Se spune ca ei conduc lumea din umbra.

| Zenicide a răspuns:

Este propaganda, nimic mai mult.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Ei aprau drepturile omului parca laughing sper

| Qinz a răspuns:

Iluminatii sunt cei mai influenti oameni de pe aceasta planeta care au 3 idealuri.
1Sa faca o singura cultura.
2 O singura religie
3 Un singur guvern
Iluminatii noua ordine mondiala poti sa-i numesti si Masoni http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4 uitate aicea si vei intelege tot.