| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, ma nelinisteste faptul ca mama a pus 2 cutite in sifonier si 1 langa pat cu zahar dar nu zahar normal, un tip ciudat fara gust.Am intrebat-o si a zis ca sunt puse cu un scop. Ce credeti sa stau sa ma gandesc mereu la astea sau nu merita sa ma stresez pentru niste simple obiecte?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merită. Ceea ce face mama ta se numește găndire magică. Dacă ea face așa, se calmează. Iar tu să îți vezi de treabă, că ea se vindecă doar cu lopată și cuie de sicriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă sa alunge Raul, spiritele rele asupra ta, cel puțin asa crede ca dacă face asa, te va scuti/proteja de lucrurile rele. Cel mai bine e sa ignori aceste lucruri, sa îți vezi de ale tale

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu le lua in seama. Nu stiu scopul acestor obiecte aranjate intr-un anume loc, sau pozitie, dar in Biblie nu gasim asa ceva, sunt doar ritualuri ''din popor'', fara vreo semnificatie, poti sa le ignori.

| Celcestietot a răspuns:

Ignora-le big grin.

| DonEduardo a răspuns:

Nu merita sa te stresezi pentru asta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Trateaza cu indiferenta si nu ti se va intampla nimic.