| xFaith a întrebat:

Buna TPU.! Nu stiu daca pun intrebarea in categoria corecta.
Am si eu o intrebare : mamaia mea vroia sa taie cateva gaini, dar nu erau vecinii acasa asa ca vroiam sa ma ofer eu laughing. Dar mamaia nu m`a lasat deoarece a spus ca sunt fata si ca femeile nu au voie sa taie ca este pacat si ca numai barbatii au voie.
Dc?

Răspuns Câştigător
| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Pentru ca, dupa cum stii femeile erau considerate inferioare barbatului.
Da.e o mare porcarie!
Ce bine ca p-aici nu se respectax_X
O seara buna sa ai!

| edit28 a răspuns (pentru OaNaArEcOnTpEtPu):

Da, femeile erau considerate inferioare, dar in cazul asta cred ca nu erau lasa-te sa ia viata animalelor pentru ca ar fi fost un pacat, iar un copil nascut dintr-o "pacatoasa" nu dadea tocmai bine la statut. Daca ma-ntelegi.

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns (pentru edit28):

Posibil,,

12 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Pentru ca asa i-a spus si ei un nespalat cu barba si sutana. Dar tu esti o fata ce traieste in alt secol si nu trebuie sa crezi prostiile religioase.

| Iulian03 a răspuns:

Este o prostie asta.

| Thunderstruck a răspuns:

Traditii primitive.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avyng? taie tu o gaina si daca o poti manca, iti pregatesc eu mujdeiul.nu stiu care e explicatia dar este o mare diferenta intre gainile taiate de barbati si cele taiate de femei.ori intre o gaina legata sau tinuta si alta care se zbate dupa ce o tai.practic nu poti inghiti asa ceva. poti experimenta daca vrei si tu si ceilalti.

| rocco09 a răspuns:

Pentrru ca asa crede "mamaie" a ta!

| C0nstantin a răspuns:

Si la mine in sat se pastreaza asa zisa traditie ca doar barbatii au voie sa taie gaina... Mi se pare o porcarie...

| savvy12 a răspuns:

Pentru ca gaina nu este lesbi...

| TomaSorinel1974 a răspuns:

Chiar dac e asa esti fata si esti mai firava barbati sunt imi duri

| kymzuzuthau a răspuns:

E un obicei din batrani sau din cate stiu eu sau se poate spune si ca barbatul e mai puternic mai potrivit sa omoare o gaina.