| xBlueEyes a întrebat:

Profesoara de religie ne-a dat un test final la religie iar eu nu am invatat (adica serios, nu invata nimeni de la noi din clasa). Eu am 10 pe linie si s-ar putea ca acest test sa-mi strice media. In final, am ajuns la concluzia ca vreau sa ma fac catolic(impreuna cu alti colegi). Care sunt diferentele intre catolici si ortodocsi? Adica, daca m-as face catolic nu as mai avea voie sa intru in biserica Ortodoxa? Nici macar de Pasti sau de Craciun?

Răspuns Câştigător
| Reminisce a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu asta. Religia este o materie opțională. La începutul anului viitor te poți duce la director, faci o cerere și ai scăpat de materia asta. Mult succes!

| xBlueEyes explică (pentru Reminisce):

Mersi mult. Nu credeam ca pot face asta.

7 răspunsuri:
| richarddawkins a răspuns:

Poti sa intri unde vrei tu indiferent de ce religie ai, catolici fac diferit crucea, si e mai fain au scaune du-te sa vezi, intre timp mai vezi cei teoria evolutiei, big bang si istoria religilor banuiesc ca profa ta nu tea intrebat de evul mediu sau vechiul testament

| xBlueEyes explică (pentru richarddawkins):

Nu. M-a ascultat ( in scris) despre Sfantul Dimitrie Izvoratorul de Mir, Sf Gheorghe, Postul etc. etc. Despre post chiar a fost interesanta lectia dar in rest... zero barat

| xBlueEyes explică:

Ai citit tot ce am scris? straight face

| BogdanGabi a răspuns (pentru xBlueEyes):

Da. Cum imi pot sterge raspunsul stii?

| xBlueEyes explică (pentru BogdanGabi):

Nup. scuze