| BBAlyss a întrebat:

Buna TPU
"Să nu mărturisești strâmb împotriva aproapelui tău."
Ce semnifica aceasta porunca pentru voi?

Răspuns Câştigător
| ilcmty a răspuns:

Buna! Pentru mine inseamna sa nu iti minti persoanele din jurul tau.In biblie aproapele tau nu este numai mama, tata, etc de fapt sunt toti din jurul tau. FUNDA?

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Adică să nu aduci mărturii neadevărate, mincinoase împotriva unei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa minti, impotriva oricui. aproapele tau este cel ce iti vrea si iti face binele dezinteresat.sau nu-ti face rau.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Asta inseamna sa nu minti si sa dai marturii false impotriva aproapelui, cel putin asa cred eu.