| saradocuzz5 a întrebat:

Uitați, după ce trece carantina vreau sa ma spovedesc și am o întrebare. Acum mai mult timp am trimis poze nud iubitului meu de atunci (acum vreo 5 luni) dar ne-am despărțit. Pozele sunt in siguranță, noi am rămas prieteni si am încredere. Ideea e: E un păcat ca am trimis pozele? Am făcut-o pentru ca mi-a cerut. Toți băieții sunt asa. Credeți ca e un păcat? Va rog sa răspundeți serios

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da e păcat/oricine se uită la o femeie ca s-o poftească, a și preacurvit cu ea în inima lui. Matei 5 -28 Ești complice la păcatul curviei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1.nu toti baietii sunt asa. Eu nu am avut niciodată nesimtirea sa cer unei fete asa ceva. Nici dupa 15 ani de relație.

2. Cine defineste pacatul asta, sa fim serioși.

3.doar nu te gândești sa ii zici popei asa ceva. Ce drept are el sa stie de viata ta intima? Poate i se scoala la spovedeala. Ai putina demnitate, mai multa decat sa stai in genunchi in fata unui barbat si sa ii dai detalii din viata ta intima.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns:

Degeaba, ca in pandemie nu ai voie sa faci s*x.

| Digikey a răspuns:

Nu este pacat ca ai trimis pozele, este doar prostie.

| Irinel15123532 a răspuns:

Este pacat, Dumnezeu spune ''Cine priveste la o femei ca sa o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui'' si ''Sa nu dati prilej diavolului sa va ispiteasca''
Tu oferindu-i acele poze, l-ai sedus, ai oferit un prilej de pacatuire, voi ne fiind casatoriti.

Spune-i Lui Dumnezeu in rugaciune ce s-a intamplat, pocaieste-te de acel pacat, nu il mai repeta, si intoarce-te la Hristos care te iubeste mai mult decat iti poti imagina vreodata, Citeste noul testament.

| Ben00 a răspuns:

Sa ramai tu numai cu asta...

| DuckDodgers0 a răspuns:

Da, ar trebui sa marturisesti si asta