| Antonia50 a întrebat:

Buna TPU va rog raspundeti-mi repede. Astea seara, de Paste, pentru pasti ( painea sfintita) trebuie sa merg acum ( 12 :20 ) sau dupa ce se termina slujba in jur de 1:00? Va rog rapid multumesc.

Paste fericit happy

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa 3,4 sau dimineata

| Zenithf a răspuns:

Pastele se imparte atat dupa slujba de inviere cat si dupa cea de dimineata, cel putin dupa cunostintele mele.
Cand taica-meu era acasa, ne aducea el pasti noaptea, ca mergea intotdeauna la slujba asta, dar cand a fost plecat in Germania, ma duceam eu, sau uneori mergea bunica si ne aducea ea, dimineata. Dar atunci stateam si posteam pana la pranz. laughing