| Pufuletica98 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un vis.Mie imi este un pic frica de sfarsitul lumii si aseara am visat ca eram acasa si era apusul si geamurile mele sunt spre est si acolo pe cerul ala senin si frumos erau sapte lune: doua cate doua si una singura.In vis eram foarte agitata si speriata.Credeti ca are ceva legatura cu sfarsitul lumii?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Poate ca numarul de sapte (luni) reprezinta ceva. Oricum a fost un vis frumos. Tu trebuie sa te rogi si sa incredintezi in bratul Domnului pe tine si cei dragi.

| Pufuletica98 explică (pentru EmaS):

Merci de raspuns dar a fost mai mult inspaimantator decat frumos si sper sa fie doar un vis.

| aliceinchains a răspuns:

Trebuie să fii foarte naiv, să nu zic prost, să pui botul la asemenea chestii. Dacă era să fie adevărat, am fi murit până acum de zeci de ori; dar iată, încă suntem aici, ca să vezi.
Numai oamenii fraieri cred în chestii fără temei. Şi, vis-a-vis de vise, n-au o semnificaţie, toată lumea visează, e ceva normal, nu trebuie să însemne ceva.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu cred ca visul tau are legatura cu sfarsitul lumii.
Eu aseara am visat copaci cantatori, asta nu inseamna ca pe daca de 21.12. 2012 copacii ne vor manca pe toti.

Ai o imaginatie tare bogata.

| 220V a răspuns:

E clara chestia..., o sa mori

| Sarah15is a răspuns:

Nu! Subconstientul tau se gandea la asa ceva si ti-a si pus imaginile in fata. Diavolul vrea sa cadem in capcana lui, dar sa ai incredere in Dumnezeu doar el te poate ajuta.

| dragos9234 a răspuns:

Ce tampenii poti gandi.

| PotatoMustDie a răspuns:

Nu te mai gandi, este o mare aberatie chestia asta.

| Never4ever a răspuns:

Ai visat asta pentru ca te tot gandesti la sfarsitul lumii probabil.Eu una nu cred ca are vreo legatura cu sfarsitul lumii visul tau. Poate cele 7 luni reprezinta ceva.

| GRs a răspuns:

Nu vine apocalipsa. Doar se termina calendarul mayas. O bagat un prost o minciuna ca de fapt cand se termina calendarul e si sfarsitul. Cati astfel de oameni nu au prezis sfarsitul si nu s-a intamplat nimic?

| Pufuletica98 explică (pentru GRs):

Da ok dar de visul meu ce spui?

| GRs a răspuns (pentru Pufuletica98):

E doar un vis. Nu are nici o semnificatie. Se intampla datorita creierului care este mai activ noaptea in timpul somnului decat ziua.
http://www.ziare.com/viata-sanatoasa/somn/ciudatenii-despre-vise-1166675

http://www.google.ro/......http?/url

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Isus a zis -referitor la sfarsitul lumii si venirea Fiului Omului-Ziua aceea si ceasul acela nu-stie nimeni, nici ingerii nici Fiul(adica Isus) ci numai Tatal(ADICA SLAVITUL DUMNEZEU)! Asadar daca nici Isus nu stie cand vine sfarsitul lumii de unde ar putea stii niste bieti muritori! E o mare pacaleala. Daca vrei mai multe amanunte intreaba.

| FLORYN12 a răspuns:

Nimeni nu va sti cand vine sfarsitul lumii si nu trebuie sa te sperii

| loveles a răspuns:

Cu siguranta nu are nicio legatura... niciun om nu stie cand va veni. dar cand vine sfarsitul lumi nu vom simti si nici nu ne vom da seama ca a venit deoarece vine precum ar veni un hot noapte... nu ai de ce sa te speri