| Andy40 a întrebat:

Vreau sa va spun o intamplare de amea care este 100 % reala nu am de ce sa va mint sau sa am vreun scop in a va minti pentru ca nu mas alege cu nimic. Tin sa precizez ca sunt un adolescent care pacatuiesc am unele pacate foarte grave pe care nu pot sa vile spun voua aici si am mai avut probleme cu visele visam unde ma chinuia cel rau in vis si ma strange de gat si din astea cojmaruri eu eram constient si nu ma puteam trezi din vis m-am dus la preot in legatura cu aceastea el mi-a facut o slujba in altar ma spovedit si de atunci 1 sap vreau sa va spun ca nu am dormit mi-a spus ca probabil mi-a facut cineva farmece dar dupa 1 saptamana am inceput sa dorm si sa numai visez urat pana in seara asta. Am visat in aceasta seara ca eu eram intr-o padure intunecata si nu mai gaseam iesirea si dintr-o data l-am vazut pe Dumnezeu tin sa precizez ca era atat de frumos si atat de curat era imbracat in alb avea parul lung exact cum este in icoane happy si era asa luminos emana lumina alba apoi se facea ca dintr-o data am ajuns la mine in oras din acea padure si era zi afara intr-o fractiune de secunda vreau sa va spun ca s-a intamplat practic ma teleportat sa spun eu nu puteam sa vorbesc aveam gura parca legata de ceva si nu puteam sa-i spun ceva sau sa vorbesc cu dumnezeu parca o putere ma tine si nu puteam vorbi decat vedeam auzeam si simteam. Apoi asta este cea mai importanta faza a visului dumnezeu mi-a spus ca trebuie sal urmez pe el si el a disparut si m-am uitat sa vad pe cine si a aparut un demon cu coarne mari tin sa precizez ca aceasta fiinta rea era inconjurat de foc si ardea si avea pielea ca cristalul asa doar ca era rosu asa spre portocaliu si apoi si mie mi-a aparut acea manta ardeam pur si simplu doar ca nu simteam durere de la foc si nu puteam sa vorbesc doar vedeam si auzeam si simteam un sentiment puternic ca m-a parasit dumnezeu nu este nimic mai grav decat acest sentiment ma macina sad apoi mi-am dat seama ca visez si am inceput sa ma rog si m-am trezit speriat si tremuram. asa si tot simteam acel sentiment ca m-a parasit dumnezeu sad. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Ok, cred ca ar fi ideal sa incepi prin a folosi semne de punctuatie, e super greu sa te urmaresc.

Cat despre visul tau, nu are rost sa ne punem sa interpretam pentru ca visele au o puternica amprenta subiectiva, deci motivele regasite in ele nu au un sens general ci au un sens pe care inconstientul tau il atribuie si pe care nu avem de unde sa il cunoastem.

Ce e clar de acolo e ca ceva iti macina constiinta (probabil lucruri pe care tu le numesti pacate) si esti ingrijorat de posibilul abandon care crezi tu ca va fi consecinta lor.

Eu zic sa incepi prin a iti rezolva pacatele, cu un terapeut sau preot, orice crezi ca ar merge pentru tine. In cazul in care episoadele devin dese si iti vor afecta somnul si viata de zi cu zi eu zic ca ar trebui ca pe langa rugaciuni si canoane sa vizitezi si un specialist.

25 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Visele apar din mulțimea gândurilor. Incearca si nu te mai gandi la astfel de lucruri. Dumnezeu azi ne vorbește prin Biblie, nu vise. De aceea e important sa studiezi atent Biblia si aplici ce înveți.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ai nevoie de un medic.

| Andy40 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca visez ca te *** si nu mai ma trezesc am nevoie de medic laughing?

| LPCTSTR a răspuns:

Visele sunt semne pe caree trebui să le înţelegi singur.
Chestia cu pădurea, cred că Dumnezeu te-a adus până într-un punct în care ar trebui să-ţi dai singur seama de tot. Asta ori te-ai uitat la filme horror şi ai avut paralizie in somn.
Vizitează un psiholog, şi după vorbeşte cu preotul.
Toate visele sunt semne.

| Sn4k3 a răspuns:

Du-te la psiholog.

| Andy40 explică (pentru Sn4k3):

Satanisti naibi laughing pe ce baza imi spuneti ma voi sa ma duc la pshiholog imi puneti voi deja diagnostic daca nu credeti in dumnezeu la ce mai raspundeti la intrebari legate de religie?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andy40):

Intrebarea ta de fapt e medicala, nu de religie. Nu ti-a pus nimeni nici un diagnostic.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Andy40):

Am spus doar pentru ca ai stat atat sa scrii intrebarea laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andy40):

Psihologul nu pune diagnostice, nu este medic. Sper ca trollezi.

| mentholinks a răspuns:

Acela nu era Dumnezeu. Dumnezeu n-are fata de om si par lung.

| xerxes1 a răspuns:

Stai linistit.Indoctrinarea poate avea efecte neasteptate.
Icoanele au fost pictate la intamplare cu chipuri din imaginatia pictorului, iar demonul este inventia bisericii crestine.
Evreii nu cred in demoni chiar daca Vechiul Testament l-am furat de la ei.

| JackR a răspuns:

Primul si cel mai mare pacat al tau este ca iti bati joc cu nerusinare de limba romana. Restul... e cancan!

| Andy40 explică (pentru JackR):

Zaw nu ma minti? In locu tau ma duceam in Germania la cules de morcovi cu curu si nu mai raspundeam la intrebari legate de biserica.

| JackR a răspuns (pentru Andy40):

Culesul ala de morcovi se pare ca este o practica relativ frecventa printre membrii clerului si al enoriasilor indoctrinati ca tine. Eu nu sunt nici una, nici alta, asa ca te las pe tine sa-l practici.

| Andy40 explică (pentru JackR):

laughing) Da ma bine mai lamurit hai dai drumu de aici!
Scuzamil laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Andy40 explică (pentru sd190):

Nu frate cand incearca cineva sa-mi zica sa ma duc la medic sa ma jigneasca :L) tongue scuzamil si tu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut o paralizie in somn. Iar apoi ai luat-o razna. Paraliziile sunt normale, toti avem una macar o data in viata. Problema ta e ca tu crezi in toate prostiile posibile. Nu exista Dumnezeu. Poti sa crezi in el, da, daca-ti face tie placere, dar din cate vad te zapaceste. Du-te la psiholog, nu la preot.

| Andy40 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca daca nu crezi in dumnezeu numai sta pe forumuri legate de religie ca nu ai de ce sincer du-te la din astea de satanisti de atei de ce vr tu eu nu vreau explicati pshihologice ca sincer eu nu am nimic sunt perfect sanatos si va las pe voi toti in urma cu multe daca ma vedeti nici nu ma cunoasteti si ma jigniti voi ratatilor

| Alexandru_Achim_1985 a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarat nici eu nu cred daca ar exista nu ar mai duce- toti asa prost

| Ionut524 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești pierdut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ionut524):

Tu nu ti-ai dat nici examenul de capacitate laughing please, ****.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai luat medicamentele astea?

| Golyat18 a răspuns:

Ba-i deci ca sa te linistesc (desi nu stiu care i dumnezeul pe aici) in biblie spune lamurit: "toate pacatele vor fi iertate mai putin hula impotriva Duhului Sfant" asa ca nu te mai tat framanta.