| Zeref a întrebat:

Buna TPU.

Vreau si eu link-ul melodiei cantate de un cor care nu stiu cum se cheama dar incepe asa: Slava..si acum... "Cu varsarile lacrimilor tale, Stingand aprinderea patimilor trupului, Si aprinzand focul Dumnezeiestei ravne...

Dau Funda. Va multumesc

P.S. Corul este de barbati si cred ca-i adresata Sf. Cuv. Parascheva

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Cine va invata pe voi sa ii laudati pe oameni?
Oare nu ar trebui laudat Cel care a lucrat (daca a lucrat) prin ei si Cel care detine toate puterea?
Oare omul respectiv, daca a facut vreo minune, a facut-o prin puterea lui?
Clar, NU! Atunci cum poti tu aduce cantari de lauda unui om care nu este decat o suflare?
E absurd si mai spune-ti ca voi nu aveti idoli!

| reihiuke a răspuns (pentru Esperança):

Oare omul respectiv, daca a facut vreo minune, a facut-o prin puterea lui?

Da bineinteles. Altfel, toata lumea facea minuni. Mai aprofundeaza putin happy Toti oamenii care au facut minuni, au avut ceva in comun. Acele lucruri in comun (cum ar fi trairea dupa porunci) nu ti le baga Dumnezeu in cap, pentru ca ar incalca liberul arbitru. Deci, e obtinuta prin eforturi proprii.

| Esperança a răspuns:

Isus Hristos nu a fost om. El doar s-a intrupat. Nu putea cobori din Cer in toata Splendoarea Lui si cu Slava pentru ca atunci nimeni nu mai traia pentru ca tu ca si om, nu vei rezista in fata Maretiei si Sfinteniei Sale!
" nu s-a intors inca nimeni sa ne povesteasca" dar Scriptura ce e? Aaa...ca tu nu o crezi asta e problema ta, deci scuze si iar scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la ortodox.ro gasesti acatiste, rugaciuni cantari si muzica psaltica.

| WQTS a răspuns (pentru Esperança):

Mai pui poze cu tate?

| Esperança a răspuns (pentru WQTS):

Nu inteleg interventia ta?!