| CinevaAnonimă a întrebat:

Ziua Invierii va fi in aceeasi zi cu ce a Judecatii?

Răspuns Câştigător
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Nu se stie. Judecata este ascunsă oamenilor... poate să fie acum sau peste 1000 de ani... Nici Iisus Hristos nu ştie ceasul, nici Sf. Duh, nici Preacurata, nici ceata îngerilor, nici ceata sfinților, ci numai Dumnezeu-Tatăl.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu e o zi obișnuită. Va fi o perioada de 1000 de ani, iar pe parcursul ei vor învia cei morți. Apocalipsa 20:1-3,11-15

| RAY a răspuns:

Nu va veni nici o zi, va veni ziua cand vom muri fiecare pe rand si gata, ce sens are sa crezi in basme de asta cu judecata de apoi, pai cum sa invieze milioanele de evrei arsi? va invia cenusa sa inteleg, 100 de miliarde de persoane au murit in trecut toti vor invia si ma rog unde anume si cum? da vezi omul se gandeste doar la el nu la alti, in loc sa invieze si sa faca judecati mai bine ar veni sa faca ordine printre cei vii ca nici cu potopul nu a schimbat nimic, cum poate un zeu sa regrete ca a creat omul daca el stia de la bun inceput ce va face? bucurate de viata asta si lasa basmele cu invieri si judecati

| untu a răspuns:

Nu! Nu se stie nimeni cand va fi Ziua Judecatii care va veni ca un,, fur''(hot), dar va veni noaptea!

| CinevaAnonimă explică (pentru untu):

Dar mai precis, ce se va petrece intre Inviere si Judecata?

Răspuns utilizator avertizat