| Ţiiţţţu a întrebat:

tu crezi ca biblia a venit prin fax din cerurioh go on. hai sa fim seriosi, parerea mea este ca e scrisa de un om, si tradusa in mai multe limbi adaugandu`se cate ceva, voi ce ziceti?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vrei să dai naștere unui război, că cei din lumea arabă sunt în plină desfășurare privind religia care pentru ei este una și permit denigrarea acesteia din urmă, etc. Nu sunt dechiși pluralității religioase.
Pa, pa.

| 4b a răspuns:

Biblia este insuflata de Dumnezeu.
Noapte buna...

| hunterpainting a răspuns:

Eu zic a nu erau faxuri pe vremea aia.

| Mădă0611 a răspuns:

Buna dimineata, Soare! laughing

| IndiferentXD a răspuns:

Cum ti'ai dat seama?

| SakonSIUkon a răspuns:

Nah eu nu cred ca si-ar pierde cineva timpul incercand sa indoctrineze cu scrieri..adica uitete la greci nu au folosit mitologia greaca pentru a indoctrina lumea ei au folosito pentru ei.

| Ţiiţţţu explică:

Buna asta laughing

| Killer32 a răspuns:

Cred ca pe vremea aceea era scrisa de o persoana si nu venita din cer sau altele cum spuneti voi iar alexandru ce ai spus tu acolo a fost o gluma poate laughing)))

| RobySz98 a răspuns:

Zica ca esti prost si puti

| loIosaurus a răspuns:

Esti prea prost chiar si pentru un ateu.

| GianyCatalin a răspuns:

Bilia=o biblioteca in miniatura, ce a fost scrisa de mai multi autori, de-a lungul a 1500 de ani. Fiecare apostol, om, etc..care a avut tangenta cu Iisus a scris tot ce a vazut! de aceea sunt mici orori, greseli, etc! pentru ca nu a fost scrisa de unul singur, intr-o luna, sau doua!

| GianyCatalin a răspuns (pentru GianyCatalin):

"mici ERORI" -scuzele mele!