| albaKiara a întrebat:

x.x Mierea este de post? Poleiul vine de la flori dar din cate am inteles albinele fac mierea si cu saliva lor.Multumesc! *-*

12 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Salut! Mierea de albine este de post.Pa,pa.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,nici fructe sa nu mananci, daca au viermi, si musti din ei.Iti dai seama?! Il jignesti pe bunul Dumnezeu.

| albaKiara explică (pentru DarkOrbitMoon):

De unde le iau eu nu au viermi happy

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru albaKiara):

Nu mai spune.

| albaKiara explică (pentru DarkOrbitMoon):

Ba iti spun tongue

| Miauti a răspuns:

Gresit se caca miere!

| albaKiara explică (pentru Miauti):

Nu jigni mierea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mierea este de post.Si da, pentru a prepara mierea folosesc si saliva.

| sitărescu a răspuns:

Da, Ioan Botezătorul, trăia în pustie și se hrănea cu lăcuste și miere sălbatică.

"Ioan avea îmbrăcămintea din păr de cămilă, iar în jurul mijlocului avea un brâu de piele.3 El se hrănea cu lăcuste şi cu miere sălbatică."

El era un postitor desăvârșit care nu a pus în viața lui gura pe vin.

| albaKiara explică (pentru sitărescu):

Merci mul pentru raspuns! *-*

| Westfalia a răspuns:

Polenul,nu poleiul!