| Iacob_Alessandra_1994 a întrebat:

Bună, vreau să vă spun cum era sa mor eu odată... Eram într-un parc cu o prietenă şi cu înca trei fete.Acea prietenă voia să se dea pe un tobogan iar eu, pe altceva. Când eram un fel apropiate, ea m-a prins de glugă (aveam pe mine o vestă cu glugă) şi a inceput să ma tragă de glugă si eu am rămas făra aer. Am ameţit, apoi am văzut negru în faţa ochilor. Şi deodată în acel întuneric a apărut o lumină puternică care se mărea încetul cu încetul. Apoi, au apărut în faţa mea 6 persoane. 4 dintre ele erau decedate, 2 nu.Şi atunci, în jurul acelei lumini au apărut 3 îngeri.O voce masculină din acea lumină a început să îmi strige numele. Apoi am simţit că pot să respir iar. Mi-am dat seama că acele fete i-au sput prietenei mele să îmi dea drumul. Acele fete m-au întrebat dacă sunt bine iar eu am spus "Da..." şi apoi nu am mai stat să îmi revin (îmi batea inima foarte, foarte repede şi tremuram) şi am plecat acasă singură.

Întrebările mele sunt :

1. Cine putea fi acea voce masculina?

2. De ce atunci am văzut 2 persoane care nu erau decedate?

3. Ar trebui să mai vorbesc cu acea prietenă?

Scuzaţi categoria ( dacă nu este corectă)

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Este clar ca daca ai vazut persoane decedate, erai gata sa treci dincolo. Si cine putea sa fie decat Domnul vietii, cel care ti a strigat numele. Trebuie sa ii multumesti si sa citesti Biblia. Ai avut mare har. Cu fata aceea nu vad de ce sa nu mai vorbesti. Are ea vreo vina?

| Iacob_Alessandra_1994 explică (pentru EmaS):

Păi fata aceea m-a lăsat fără aer

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu e nimeni și nu înseamnă nimic, ai avut halucinații din cauza ca erai fără aer. Acum tu decizi dacă vrei sau nu sa mai fii prietena cu fata respectiva.

| drutzix a răspuns:

Eu era sa mor de vreo 2-3 ori (din cate imi amintesc) dar nu am vazut nimic/auzit.
Creierul cand ramane fara oxigen halucineaza dar cred ca cel mai probabil te-ai speriat tu ca nu ramai fara oxigen intr-un minut si nu cred ca te-a tras de gluga 5 minute ca handicapata (ar fi tentativa de omor deja laughing)
Cel mai probabil ai avut un atac de panica care poate crea halucinatii.

| drutzix a răspuns (pentru drutzix):

Ai spus "îmi batea inima foarte, foarte repede şi tremuram" semne clasice pentru atacul de panica.
Alte semne sunt
Probleme de respiratie
Te simti slab, ametit.
Iti simti degetele amortite
Frisoane

Pentru intrebarea 3
Daca a facut din greseala ar trebui sa ii explici ce a facut.
Daca a facut intentionat atunci nu.

| Iacob_Alessandra_1994 explică (pentru drutzix):

Nu. Nu au fost halucinatii

| drutzix a răspuns (pentru Iacob_Alessandra_1994):

Da sigur, ai vazut spiritele mortilor si alora care nici macar nu au murit inca laughing
De unde stii ca nu a fost o halucinatie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3. Daca a fost o greseala si nu face in mod obisnuit asta, da, poti sa mai vorbesti cu ea.

| Iacob_Alessandra_1994 explică (pentru anonim_4396):

Păi nu a fost o greşeală. Ea a văzut că eu nu mai puteam să respir...

| donionela6 a răspuns:

1)Acea voce masculina era insusi diavolul (daca ai auzit voocea groasa si sperioasa)(daca ai auzi o voce sensibila era dumnezeu)
2)Cele doua persoane nedecedate putea sa fii tu si acea prietena
#Eu cred ca ar fi cazul sa vorbesti cu ea fiindca ea nu a facut asta intentionat si era doar sub influenta diavolului!