| Colta_Gheorghe_1995 a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare bunelul mai a decedat de 9 aprilie 2017 acum il visez mai nu in fiecare noapte de exemplu intr-o noapte l-am visat ca sa întors acasa si imi spunea ca ii este frig intuneric de simte singur...Dar azi noapte l-am visat ca ma chema la el si eu nu voiam sa ma duc si parca venea el la mine si ma apucat de git si ma stringea si eu m-am trezit din somn si nu imi ajungea aier ce ar putea insemne

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu înseamnă nimic. Nu te îngrijora. E normal sa îl visezi, pentru ca te gândești la el. Visele apar din mulțimea gândurilor. Eclesiastul 5:7.

| SG1995 a răspuns:

Înseamnă că îi duci dorul.

| NGheorghe a răspuns:

Scrie-le cu cât mai multe detalii, fa si desene, scrie si data când le-ai visat.

| Elide a răspuns:

Numai te lua și numai crede in vise și vedenii, am avut doua vecine decedate și după decesul lor le visam continuu dar când erau în viața nu le.am visat deloc, astea sunt doar plăsmuiri ale demonilor, intr-o seara am visat pe pisoiul meu și îmi spunea deci vorbea daca îți vine să crezi vorbea ca, cum vorbim noi oamenii și îmi spunea mai tot timpul că a murit nu știu cine din sat dar eu nu credeam și în momentul ăla nu știu cum am inceput sa mă închin in fata pisoiului a inceput sa zbiere să sară în sus in timpul ăla când mă închinăm a dispărut, sunt demoni nimic altceva așa că din în vis dacă poți și după ce te scoli fa ți o rugăciune și închina.te n.o să mă visezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

"astea sunt doar plăsmuiri ale demonilor"
De unde știi?

| Elide a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce poate sa fie când te cheamă cu el și te mai și strânge de gât, dar că tine că nu crezi e altceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Este un vis.
Visurile reprezinta gandurile subconstientului.
Intreaba un budist sau un indian despre asta si vezi o sa-ti zica tot de "demoni"?
Raspunsul asta doar un crestin il putea da.

| AndreiM77 a răspuns:

E normal sa ai astfel de vise dupa ce ai pierdut o persoana draga. Esti afectata de chestia asta si au loc visele astea. Incearca sa nu le bagi in seama.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Există 3 variante :
1 Totul se întâmplă doar în mintea ta.
2 Demonii te pun la încercare.
3 Probabil se face strigoi.
Şi cele 3 soluții :
1 Acceptă-i moartea. Nu spun să uiți de el, dar nu te mai gândi atât de des.
2 Rugăciuni, post, iar dacă nici atunci nu te lasă în pace cere săvârşirea Moliftelor Marelui Vasile.
3... întreabă o bătrânică de la țară...