| Laur1324 a întrebat:

Bunicul meu a decedat in urma cu trei zile, iar ieri a fost inmormantat. Acum voiam sa intreb daca pot merge la un meci de fotbal pentu a-l urmari pe data de 2 aprilie. Adica nu vreau sa spuna cei mai apropiati din familie "uite,omul asta a murit, iar el se duce la distractie".

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

Durerea o vei avea în suflet chiar dacă vei merge la meci. Oricum, oamenii comentează și dacă te duci și dacă nu. Nu e greșit sa mergi la un meci, ba din contra, te deconectează și te ajuta sa îți îmbunătățești starea emoțională. Îmi pare rău de pierderea suferita.

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Daca bunicului tau ii placeau meciurile du-te linistit.

| reihiuke a răspuns:

De ce sa nu spuna daca asta se intampla?

| gratargratar a răspuns:

Du-te. Distractia e una, relaxarea e alta.
Nu se supara nici bunicu-tu si nici Dumnezeu.

Forta Steaua! happy

| Laur1324 explică (pentru gratargratar):

Doar Dinamo Bucuresti laughing

| RoxanaY a răspuns:

Omul a murit. Daca a murit asta inseamna sa nu mai mergi niciodata la un meci de fotbal pentru ca ti-a murit bunicul? Du-te. Fiecare persoana moare, este normal, dar un om mort nu mai invie. Pe 2 aprilie bunicul tau face o saptamana si 6 zile de cand a murit si o saptamana si 4 zile de cand a fost inmormantat. Pana pe 2 aprilie va trece mult timp asa ca stai linistit... Nu-ti va spune nimeni nimic(cred).
Sper ca te-am ajutat! Funda?