| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

Buna ziua!
Daca nu credeti in Dumnezeu, atunci in ce credeti? Satana?!

Răspuns Câştigător
| Zippy a răspuns:

In religia crestina nu exista dumnezeu fara satana si nici satana fara dumnezeu.deci daca cred in unul cred si in celelalt.

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Nu în Satana dar ești pe aproape... în mine.

| Trinitas a răspuns:

In primul rand pe site-ul asta si mai ales in lume nu exista doar atei si crestini, religia nu se limiteaza doar la crestinism. Deci unii pot crede si in Allah, Budha etc.
Satana este parte a religiei crestine, deci daca nu credem in Dumnezeu nu credem nici in Satana.

| aliceinchains a răspuns:

Dacă nu cred în Dumnezeu, asta nu înseamnă că trebuie să cred în Satan. Nu există, nici unul, nici celălalt.

| GodBlessYou a răspuns:

Dar tu daca nu esti destept esti prost, nu? Destept nu esti... prostule.

| PinkPanther a răspuns:

Credem in salamul de porc... laughing)
cum a zis dr0wn, sunt de acord cu el.
Si de ce pentru tine trebuie sa credem in dumnezeu sau satana, in altceva nu avem dreptul? Sau cresi ca nu ne duce capul mai departe decat ce scrie in cea mai vanduta carte a tuturor timpurilor. Strategia de marketing iisus a inventato

| Infernia a răspuns:

Eu sunt ateista.

| dr0wn a răspuns:

Evolutie...

Si pana la urma nu neaparat ca nu credem intr-un CREATOR
Ci poate ne enerveaza cand vedem cum religia controleaza oamenii prin povesti care orice romancier putea sa le faca.

Dar mult mai enervant este ca ei cred intr-un om care sta pe nor si vede tot ce faci dar nu cred in OZN-uri care au dovezi, nu cred ca viata/materia este de fapt vibratie. Ceea ce vedem noi copaci, blocuri NOI OAMENii suntem valuri de frecventa noi concepem cum concepem lumea pentru ca avem "instrumentele" necesare pentru a "simti" lumea cum facem.

Daca am mai avea simturi probabil am vedea alte chestii.Si de aici ajung la alte dimensiuni.Si iar am luat subiectu si l-am bagat cu capu in buda

jeeeeeeeeeeeez >_>

| OmletteDuFromage a răspuns:

Nu`mi place sa pup icoane.

| Astaroth a răspuns:

Yeah baby, Satana rocks!

rolling on the floor

| Mirceamrc a răspuns:

Ai eu nu cred in NiMeNi nu exista dzeu

| CrazyTeenager a răspuns:

In mine insumi.

| DontHaveANamee a răspuns:

Prefer să cred în puterile propii. N-am nevoie de niste pereţi reci la care să mă inchin. Pentru mine, a crede intr-un zeu/dumnezeu, este o pierdere de timp. oh go on

| nimeni1234 a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu!

| emaligia a răspuns:

Daca nu crezi in Dumnezeu asta nu inseamna ca crezi in satana, te duci la extreme cu intrebarea, poti sa nu crezi ca exista Dumnezeu si sa consideri stiinta cea care are dreptate in facerea lumii. Asta depinde de educatie si de mediul in care ai trait. Eu cred ca credinta in Dumnezeu tine mai mult de o liniste psihica si de puterea pe care aceasta liniste psihica ne-o da sa facem anumite lucruri si sa trecem peste anumite perioade din viata noastra, dar cred ca de fapt omul este propriul lui doctor. Concluzia, poti sa nu crezi in Dumnezeu si sa nu crezi nici un satana in acelasi timp happy