| VasilicaDarkKnight a întrebat:

Bună ziua,
Ieri seară m-am rugat din greşeala la Satan, ce să fac?
Cum fac să întrept situaţia, sa mă ierte Dumnezeu? crying

23 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă tu te-ai rugat lui Dumnezeu și nu știai ce ți-au pus colegii în față, nu trebuie să-ți faci probleme. Dumnezeu te-a auzit și a știut ce-i în inima ta. Mai bine roagă-te pentru colegi- Doamne iartă-i că nu știu ce fac!

| Duucu a răspuns:

Lasa ca nu e asa urat in Iad laughing E ca pe Pamant, doar ca va fi acoperis din pietre pe sus.

| LoveToHate a răspuns:

Nu ai ce sa faci, vei ajunge in Iad.

| VasilicaDarkKnight explică (pentru LoveToHate):

Macar scap mai ieftin iarna, cu factura la incalzire.

| LoveToHate a răspuns (pentru VasilicaDarkKnight):

Da,te mai si bronzezi gratis.

| Mentalist09 a răspuns (pentru LoveToHate):

laughing))))))))rolling on the floor))))))))))

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te spovedesti, dar sunt curios ce i-ai cerut si nu ti-a dat?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sti ce trebuie sa faca un crestin?
Pocăiţi-vă", le-a zis Petru, „şi fiecare din voi să fie botezat în Numele lui Isus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; apoi veţi primi darul Sfântului Duh.
Uite un om (frate in Iisus Hristos) care avea Duhul Sfint si desi auzea vocea lui Iisus Hristos era in drum spre iad, pentru ca l-a slujit pe Iisus in felul lui.
Why I Christian died and went to hell - Testimony
http://www.youtube.com/watch?v=ArqRiIBh2p8&list=PL0C0D22E7A4243C20&index=10
Why I Dont Practice Sin Anymore (GRACE POWER) How To Stop Sinning
http://www.youtube.com/watch?v=3dBnOpoICTg

| dracu14 a răspuns:

Roaga-te in continuare lui Lucifer, El reprezinta indulgenta si te va ajuta.

| NGheorghe a răspuns:

Ar trebui sa te mandresti: esti un pionier! pentru ca esti primul care "s-a rugat din greseala"!

Cum ai reusit?

| NGheorghe a răspuns:

Si cand te rogi la D-zeu iti pui o poza cu El in fata ta?

| DyNo a răspuns:

Suntem in secolul 21!
Sunt sigur ca o Hiperconstiinta, o Entitate Infinita, cum este Dumnezeu, nu se supara pe tine ca te-ai rugat din greseala (?! ) unui personaj din legendele evreilor.

Răspuns utilizator avertizat
| ManStrong a răspuns:

Roaga l pe Stan sa intervina pe liga sefu. Oricum ei se cunosc.

| adinaciosescu a răspuns:

Mai bine ai citi o carte decat sa debitezi astfel de aberatii.Iar daca iei in ras aceasta comunitate ce cauti aici printre noi?

| Stefanyax0 a răspuns:

Lasă, toți păcătuim...
Acum trebuie să te rogi numai la Dumnezeu.

| MariusZap a răspuns:

Tine post negru 3 ani.

| Varga_Fabian_1910 a răspuns:

De unde stii dumneata ca te-ai rugat lui SAtan? Cunosti dogmele? ORtodox! Vb daca doriti si imi explicati care ii traba si sa va ajut cu ce pot pe id: faby_varga Doamne ajuta!

| Sophie02 a răspuns:

Daca a fost asa cum ai zis, cu siguranta Dumnezeu te va ierta pentru ca tu nu ai stiut si oricum, nu-ti trebuie o poza in fata ca sa te rogi la cineva.

| Anamaria19992012 a răspuns:

Sa nu te rogi la lucioger ca si el este un slujotor al satanei si asa te rogi la satana
Mai bine roaga-te la d-zeu si la Maica Sfanta ca ei iti ierta pacatele...

PS:: Nici vorba de 666 de zile de post... insa ar fi bine ca vinerea sa incerci sa tii post! Sper sa iti fie de folos... Funda!