| Alex_Exa_1998 a întrebat:

La manastirea Agapia din judetul Neamt, manastirea de maici, pe timpul vacantei de vara maicile primesc eleve semninariste sa faca ascultare (munca)?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi moca, iti dau eu de lucru cit nu poti duce.

| gratargratar a răspuns:

De ce sa nu primeasca?
Te sfatuiesc sa te interesezi si de manastirea Oasa. Acolo e plin de tineri si se face deseori tabere.

| alserban25 a răspuns:

Da. Totusi, cred ca cea mai buna scoala de maicute este la Cozia, eventual o manastire din Bucovina.