| anonim_4396 a întrebat:

Ca tot sunteti impotriva evolutionismului sunt curios ce parere aveti de faptul ca Dumnezeu i-a facut pe cei de sex masculin cu sfarcuri. De ce avem tate?
I-a fost lene cand ne-a aruncat din rai si a dat copy paste la texturi? A furat tatele de la o maimuta batrana probabil impreuna cu parul de la cur.
Daca barbatii se trageau din femei mai avea o logica cat de cat.

17 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Numai incultii sunt impotriva teoriei evolutiei.

| RAY a răspuns:

Teoria evolutiei e asa reala ca doar un tampit poate sa o nege absolut totul nu are lumina fara teoria evolutiei absolut totul, ma refer la viata de zi cu zi faptul ca avem boli, probleme cu vederea, spatele cu inca cate, trebuie sa fi crestin sincer sa negi evolutia omului care e anatomic indentic cu un cimpanzeu

| anonimg a răspuns:

"Iata acum porunca pe care o dau: orice om, din orice popor, neam sau limba ar fi, care va vorbi rau de Dumnezeul lui Sadrac, Mesac si Abed-Nego va fi facut bucati, si casa lui va fi prefacuta intr-un morman de murdarii, pentru ca nu este niciun alt Dumnezeu... ca El." (Daniel.3:29) Sunt cuvintele unui imparat care nu cunostea pe Dumnezeu; cel mai mare imparat care a fost vreodata pe pamant.
Ce s-ar fi intamplat daca tu ai fi trait pe vremea aceea?

Si, pentru ca este scris ca "Cine mustra pe altii gaseste mai multa bunavointa pe urma, decat cel cu limba lingusitoare. -" (Proverbe.28:23), de aceea nu te voi lasa sa te bucuri de cuvintele tale. Te sfatuiesc ca, chiar daca nu cunosti pe Dumnezeu, sa nu batjocoresti ce nu cunosti. (Iuda.1:10)
Bucura-te dar ca Dumnezeu te-a facut asa cum esti, fara vreo meteahna trupeasca. Cauta sa fii si cu inima astfel, si nu mai lasa ca mintea sa caute defecte. Se va invata in felul acesta si va fi spre raul tau.

| Aalexander a răspuns (pentru anonimg):

Din raspunsul tau se intelege ca indemni lumea sa nu mai gandeasca.

| Mădă0611 a răspuns:

"Anumite lucruri nu pot fi cuprinse de mintea umana."
Dovada ca barbatii se trag din femei si aia au mintit cand au scris biblia. devil

| milan9 a răspuns:

Ceea ce este numită în general "evoluţie" poate să nu fie altceva decât "influenţa" şi intervenţia PROGRESIVĂ a lui Dumnezeu în creaţia.

Creaţia nu a fost făcută cu un simplu "click", nici într-o ordine simultană, ci într-o ordine progresivă!

Cert este că fără o intervenţie specială, nu există "de la sine" creştere, devenire, sau evoluţie.

| milan9 a răspuns:

Iar ca fapt divers, pentru a crede că viaţa a apărut în mod întâmplător, accidental, ar fi trebuit îndeplinite un lanţ întreg de,, coincidenţe’’, de întâmplări norocoase, de probabilităţi care însă tind spre zero (ca posibilitate de realizare):

-,, Coincidenţe’’ referitoare la univers (pentru ca naşterea panetelor şi a stelelor să poată fi posibilă): mărimea potrivită a exploziei iniţiale, mărimea potrivită a gravitaţiei, mărimea potrivită a forţei nucleare tari;

-,, Coincidenţe’’ referitoare la sistemul planetar (pentru a se putea susţine viaţa): mărimea şi masa exactă a soarelui, distanţa potrivită dintre soare şi centrul galaxiei, distanţa potrivită dintre soare şi cel mai apropiat braţ din spirala galactică, distanţa exactă dintre pământ şi soare, mărimea Pământului şi valoarea potrivită a forţei gravitaţionale a acestuia.

-,, Coincidenţe’’ referitoare la planeta Pământ (care să poată susţine viaţa); Câteva calcule simple pot demonstra că probabilitatea apariţiei vieţii în mod întâmplător (prin amestecul de aminoacizi de tipul dextro şi levo) este foarte mică, practic imposibilă chiar dacă s-ar considera vârsta universului de 30 miliarde de ani (aşa cum se consideră în prezent), ceea ce ar însemna 10,, la puterea" 18 secunde. Dacă s-ar considera foarte optimist că pe pământ ar fi existat un milion de locuri care să întrunească condiţiile ideale potrivite în care să se fi efectuat câte 10 încercări de aranjare pe secundă a celor 410 de structuri de aminoacizi, probabilitatea să apară înlănţuirea corectă ar fi de 1 din 10,, la puterea" 98, deci cu foarte mult sub limita de 1 din 10,, la puterea" 40 admisă ca limită de discuţie de către fizicieni. Deci şansa de apariţie a vieţii în mod accidental este infimă, practic nu exista!

| sublime89 a răspuns:

Da, si in biblie scrie chiar ca femeile se trag din barbati, pentru ca Eva a fost facuta din coasta lui Adam. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

No sa va blastame Dumnezeu.
http://www.youtube.com/watch?v=pC4t9_xOfwE
Scheletii astia cum ghiavolu pot fi niste persoane daca nu au creier? Misca oasele fara muschi si asa mai departe.
Deci va imaginati cat de ingust poate sa fie un astfel de om.
Anonimg as cunoaste ca sa nu batjocoresc daca n-ar fi atata mister la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce aberatie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vreun argument pentru care intrebarea mea a fost o aberatie?
A fost o simpla intrebare, este cineva in stare sa imi raspunda fara sa ma injure? Domnul zeu sa stiti ca va privilegiaza sa injurati atei, cu cat injuri mai multi atei si arzi pe rug pacatosi cu atat ai mai multe sanse sa ajungi in rai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu am primit un contraargument crestin pana acum?
Inca astept, vreau sa ma intorc la Dumnezeu. laughing

| sempreinvolo30 a răspuns:

Daca ai fii evoluat ar fi fost totul la intamplare, cum ar fi sa ai ochii la picioare.Iar daca tu nu intelegi ce de am fost creati asa nu inseamna ca este gresit.Numai constructorul unei masini poate intelege de ce masina sa are anumite piese, sant pozitionate in anumite locuri si cum trebuie sa functioneze.Un maturator nu va intelege aceste aspecte.

| puscahoreangaion a răspuns:

Lasa-ne lasa-ne!

| sticla09 a răspuns:

Eu inteleg duma, cat si esenta intrebarii, dar nu te poti intreba acuma de ce are liliacul ochi... oricum e partial orb si nu-i foloseste sau de ce a mai creat miliarde de galaxii daca doar terra, soarele si luna conteaza. daca incerci sa dai sens la orice, in primul rand nu reusesti iar in al doilea o iei si cam razna.
cam de asta ai sfarcuri, sa fie o dilema in plus...care fara de altfel te-ai fi plictisit in clipa asta.

| Spermezan a răspuns:

Ţâţe =/= sfârcuri

| HueyFreeman a răspuns (pentru Spermezan):

Irelevant, pentru barbat sunt la fel de inutile.