| xerxes1 a răspuns:

Ortodoxia alaturi de islamism si alte rahaturi de religii sunt caile cele mai lungi.Dar fiecare are religia pe care o merita si este bine asa
Copacul se cunoaste dupa roade.In afara de goana dupa sex succes si bani, ortodocsii de la mare la mic nu se pot lauda cu nimic.
Mantuirea este o falsa iluzie inventata tot de crestini.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Cand vor intelege "religiosii" ca rugaciunea este de fapt autosugestie, abia atunci vor putea accede spre un nivel superior al cunoasterii. Pana atunci, "I love you, BOR" si praful de pe toba.