| Stefi21 a întrebat:

Cam liniste pe aici asa ca intreb si eubig grinaca Dumnezeu a creat lumea in sase zile si in a saptea s-a odihnit, ce face Dumnezeu de atunci?

30 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Vegheaza asupra Cuvantului Sau ca sa Il implineasca.

| MMihai a răspuns:

De unde vrei să știm noi
cu ce se ocupă în acest moment
Dumnezeu?

| Hombre a răspuns:

Freaca menta.

| SaveTheNature a răspuns:

Ce intrebare simpla. Raspunsul este simplu de asemenea- Citeste Biblia.

| Stefi21 explică (pentru SaveTheNature):

Am citit-o si degeaba.

| Inferno a răspuns:

A face este un proces temporal.

| RAY a răspuns:

Din moment ce nu exista ce ar putea face, face exact ce face toti zeii inventati de omenire doar pentru ca le indeplineasca dorintele, dumnezeu e de fapt dorinta omului

| milan9 a răspuns:

"Odihna" a lui Dumnzeu nu este o oboseală fizică, ci în modul simbolic, metaforic cu care biblia ne-a obişuit în fiecare pagină a Sa, "odihna" deci. se referă la celebrarea creaţiei, la bucuria care însoţeşte permanent interventia lui Dumnezeu in lume...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

A asteptat ca sa intrebi tu; numai ineptii poti posta aici tu nu stii sa citesti?

| Stefi21 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu vad logica. Poti te rog sa raspunzi pur logic in legatura cu subiectul. Daca nu atunci te rog sa nu imi raspunzi. Daca vrei sa ma insulti voi deschide un topic special pentru asta.Numai bine.Si sincer raspunsul tau e atat de fragmentat incat nu am inteles mai nimic din el.

| sublime89 a răspuns:

Puteai sa te intrebi si ce a facut "el" inainte sa creeze lumea. Daca tot a trait o eternitate.

| Lizzu a răspuns:

Iti zic eu : citeste tonele de scrisori primite de la fiintele umane, asculta rugaciunile de la aceleasi fiinte si incearca sa le raspunda la toate...

Solicitanta treaba... intr-adevar.

| ErrorFound a răspuns:

Fumeaza Marijuana.
Acum serios, daca Dumnezeu exista, noi l-am caracterizat foarte aiurea.
Dumnezeu nu este o persoana, sau o fiinta.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Joaca barbut cu ingerii

| Niiiicu a răspuns:

Probabil ca se odihneste si se e uimit de felul in care lumea se autodistruge putin cate putin

| Maxim96 a răspuns:

"Tatăl Meu până acum lucrează; şi Eu lucrez."

Dumnezeu nu inceteaza sa lucreze in lume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cine crezi tu ca este Dumnezeu? ce crezi tu ca este Dumnezeu? de intrebi; ce face? fiindca el niciodata nu a facut.el a creat fara sa puna mana ca nu are maini.el are putere.a zis; sa fie lumina.si a fost lumina chiar daca nu erau luminatori.si atunci cum spui tu; ce face Dumnezeu? in virtutea carei logici tu vietuiesti,toate functioneaza,soarele rasare mereu la timpul lui,planetele se invart intocmai de milioane de ani? cine face sa fie toate asa cum le vezi? da, vei spune, natura, legile fizicii, si alte chestii.asa e.si cine le stapaneste? vezi tu stefi? ai minte, esti inteligent, destept, dar pui intrebari prostesti.paianjenul si furnica nu intreaba de Dumnezeu.ele stiu ca el exista si e de ajuns.inseamna ca sant mai destepte decat oamenii.

| Stefi21 explică (pentru anonim_4396):

Cum ti-ai dat seama ca sunt inteligent? Si e doar o intrebare de ce ne ferim mereu sa mergem cu un rationament pana a capat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca m-am intrebat ce face si celalalt, uite te aici cat pot sa fie de jalnici: http://i.imgur.com/mxFzvd8.jpg

| BlackSulphur a răspuns:

A bagat discheta, a deschis "plan_divin.avi", si s-a pus pe fotoliu.

| Scarbo a răspuns:

Se masturbeaza

| HardCore7750 a răspuns:

De unde sa stim noi cu adevarat?

| Ironicnαme a răspuns:

Nimic altceva decât să se uite la munca depusă de galaxie.

| Anonymous2899 a răspuns:

Pentru Dumnezeu 6 zile pot insemna mii de ani, şi fiindcă lumea a fost creată, înseamnă că EL acum este în a7a zi...A 7a zi cred că va dura pana când vine sfârşitul lumii

| HDeNiSaR a răspuns (pentru Anonymous2899):

în sfârşit găsesc şi eu o minte deschisă.

| BombonikThaa a răspuns:

Ne supravegheaza si are grija de toatetongue

| AnduZet a răspuns (pentru BombonikThaa):

Nu prea cred ca supravegheaza si numele celor ca tine.

| Stefi21 explică:

Mi-l arati si mie. pentru ca vreau sa il cunosc.Stii vorba l-ai cunoscut pe Dumnezeu.Da, l-am cunoscut saptamana trecuta mi-a facut unu cunostinta cu el

| Omgunstoppable a răspuns:

rolling on the floor)) Foarte tare intrebare frate.rolling on the floor) Bravo.

| GTI a răspuns:

Salut.Ai vazut si tu oameni care isi cumpara un lucru de valoare de exemplu o masina, pai dupa ce o cumperi trebuie intretinuta, asa si Dumnezeu are grije ca toate lucrurile sa se petreaca intr-un anumit sens.