| anonim_4396 a întrebat:

Cand am trecut prin situatii grele, am zis: Mi-a dat Dumnezeu sa sar in sus. Mi-a dat si din stanga si din dreapta. Am facut pacatul de neiertat?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Nu ai facut pacatul de neiertat, spune-i Lui Dumnezeu ce s-a intamplat, cere-i iertarea prin jertfa Domnului Iisus Hristos, asuma-ti responsabilitatea si pocaieste-te de acel pacat si mergi mai departe. Citeste noul testament, Hristos te iubeste

| RAY a răspuns (pentru Irinel15123532):

Il iubeste ca si pe copii cu cancer sau care stau la pat de mici, le iubeste mult, e o ipoceizie mare sa spui asa ceva, ignori realitatea pentru a iti satisfacs egoismul, interesele tale

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce ti-a dat dumnezeu?

| DeyCj a răspuns:

Nu

| Donsavas a răspuns:

Nu.