| Xiaoh a întrebat:

Cand cineva iti face un rau imens, de ce nu se intoarce roata?

Răspuns Câştigător
| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Stai linistit/a, ca toate si tot se revarsa.Tu continua sa daruiesti si sa iubesti, indiferent de cati pumni primesti, sa te ridici intodeauna si sa intorci si celalalt obraz! Ia-l ca idol pe Michael Jackson. A fost insultat, cu un nume de rau in presa, facut pedofil si asa mai departe... Si totusi a continuat sa iubeasca si sa zambeasca :) [ http://www.youtube.com/watch?v=jl-LykdDi7I ] sau [http://www.youtube.com/watch?v=MBZEcoudmhE&feature=related ] poate [ http://www.youtube.com/watch?v=f72VN-4k22I&feature=related] Si MULTE, MULTE alte videoclipuri la care pur si simplu iti dau lacrimile. Nu iti mai dorii rau! Nu trebuie sa se intoarca roata. Sper ca te-am ajutat! Peace&Love.

11 răspunsuri:
| florinmarius20 a răspuns:

Biblia sustine contrariul dar cine stie?!

| Thunderstruck a răspuns:

Nu o sa se intoarca in viata ta roata daca te bazezi pe un zeu sa faca asta. Daca ti-a dat cineva in cap, da-i si tu, nu astepta pe doamne doamne s-o faca.

| Høst a răspuns:

Roata aia nu se va întoarce niciodată de una singură. Nu trebuie să te bazezi pe un zeu ca să-ți fie bine și nici nu trebuie să întorci celălalt obraz doar pentru că așa scrie într-o carte. Totuși, dacă tot vrei să întorci un obraz, poți întoarce obrazul respectivului... cu flexul.

| EmaS a răspuns:

Stai linistit/a ca fiecare va suporta consecintele faptelor sale, mai devreme sau mai tarziu.

| 1libercugetator1 a răspuns:

De ce mereu te astepti ca ceva sa se intample fara ca tu sa faci ceva?

daca cineva ti-a facut rau fai si tu nu sta ca timpul va trece, zeii nu te vor ajuta pentru ca nu exista, exista prezentul

Răspuns utilizator avertizat
| dracu14 a răspuns:

Roata trebuie sa o intorci tu insuti, cand cineva iti face un rau trebuie sa-i platesti cu aceeasi moneda

| Paulla a răspuns:

De ce s-ar întoarce roata? Nu există bine şi rău, nu există karma.

| Duucu a răspuns:

Fiindca nu exista Karma.

| Xiaoh explică (pentru Thunderstruck):

Sunt ateu convins.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Xiaoh):

Pai actioneaza tu, faptul ca nu se intampla nimic e inca o dovada ca nu exista o fiinta inteligenta sau o lege mai presus de toti. Apropo, si eu la fel.