| AvalohAlyn a întrebat:

Când,cum și în ce fel va fi sfârșitul lumii?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scuza-ma ca sunt mai dur dar aceasta este o intrebare absolut idioata si la care nu poate sa raspunda nimeni.
Au existat atatea previziuni privind sfarsitul lumii si nici una nu s-a implinit, asa ca daca am face si noi cate una ne-am situa printre prostii sau oamenii de rea-credinta care le-au facut.

| Celcestietot a răspuns (pentru Ioandelasal):

Citeste din Biblie. Tu noua ne-ai scris despre previziunile paganilor, nu a celor care au avut de aface cu Dumnezeu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sa fi fost vreo 20-30 sfârșituri ale lumii in ultima vreme. Sa vedem anul asta.

| Celcestietot a răspuns:

Daca citesti din Biblie, o sa aflii.

| DeyCj a răspuns:

Simplu.Totul se va transforma după finalul ciclului de viaţă al planetei.Cine-știe ce fiinţe vor apărea după oameni.La fel cum au dispărut brusc dinozaurii, aşa vor dispărea brusc şi oamenii, iar Terra va fi populată cu alte specii de vieţuitoare.

| Algo098 a răspuns:

Daca citesti biblia cu atentie, afli exact ora, minutul si secunda. Acolo e scris totul corect si adevarat cu o logica perfecta. Dupa parerea mea, viitorul nu poate fi prezis fiind dependent de o multime de factori intamplatori.

| GicaGigekGica a răspuns:

Gasesti toata detaliile astea in Biblie. Oricum e mai aproape ca niciodata, se implinesc semnele din Biblie

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Sfârșitul lumii va avea mai multe faze, fără a se preciza clar perioadele de timp dintre ele. Catastrofele și molimele se produc în zone diferite, cu efecte diferite, agravate de reacții în lanț precum și de anarhia care apare. Pentru unii oameni, Sfârșitul Lumii este deja început în anumite zone ale lumii, și dacă am locui acolo, am considera la fel!