| Peace119 a întrebat:

Când doctorii nu mai au ce sa îți facă ce faci? La cine sau la ce sa apelezi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi acasa si astepti sa treaca vremea, fiindca nu mai este nimic de facut, dar sunt convinsa ca ai primit tratament si iti duci viata cat poti de bine.
Daca esti credincios, mergi la biserica si te rogi din toata inima, ca miracole se pot intampla, dar numai celor care nu se indoiesc de Dumezeu si cred cu toata inima, in existenta LUI.

| halogen001 a răspuns:

Dacă exista Dumnezeu, te ajuta el.
Dumnezeu e minciună. De aceea nu te ajută, nu pentru că nu ai credință. Dumnezeu nu există și de aceea nu ajută pe nimeni cu nimic.

| SharpEagle a răspuns:

Tu intrebi asa, ipotetic, sau chiar ai o problema medicala aparent incurabila?

| Allemando a răspuns:

La Dumnezeu, logic. Halogen001 nu are de lucru.

| Andreidașchevici112 a răspuns:

La Dumnezeu. Eu știu o persoana care a avut cancer și Dumnezeu la vindecat. Mai știu o fată care avea leucemie și Dumnezeu a vindecat o.

| Annsakakakak a răspuns:

Prima oara apelezi la Dumnezeu și dacă îngăduie, te duci la medici, dacă nu, aștepți sa te videce El, ptc El poate vindeca orice boală! Cunosc cazuri în care un om a fost vindecat de Dumnezeu de cancer și e numai una din minunile Lui pe care le știu