| Steregoi a întrebat:

Cand Dumnezeu si Hristos au spus despre Adam si Eva ca ajunsesera sa fie ca Ei cunoscand binele si raul, s-a referit ca Dumnezeu si Hristos cunosc ce inseamna raul si binele si ca Dumnezeu nu este afectat de vreun rau si la fel si Hristos nu este afectat de vreun rau si nu s-a referit ca omul ar fi ajuns un fel de dumnezeu creator de dinozauri. Biblia sau cuvantul Lui Dumnezeu transmis prin oamenii Lui este o carte de stiinta sau de cunostinta care indruma pe om spre viata vesnica. Majoritatea oamenilor de (ne)stiinta indruma oamenii spre moarte vesnica. Ce puteti spune?

Răspuns Câştigător
| Couragebv a răspuns:

Fiecare om are dreptul si libertatea la alegerea proprie, fie in religie, fie in fericire( orice ii face pe ei fericiti, chiar sa fie si o imbratisare).