| anonim_4396 a întrebat:

Cand eram mai mic, inconstient ca este pacat, m-am frecat cu un baiat(cu hainele pe noi), incercam sa imitam prostii. Si alta data am tinut o gaina in poala si o miscam asa. Nu am nici cea mai mica atractie pentru baieti sau animale, am incercat sa imit prostiile de le vedeam pe internet. Am facut sodomie?

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Este bine ca ti-ai dat seama de greseala si vrei sa te indrepti, este pacat ce ai facut, dar Dumnezeu este gata sa te ierte. Biblia spune ''Daca ne marturisim pacatele El este credincios si drept sa ne ierte pacatele si sa ne curateasca de orice nelegiuire''

Spune-i Lui Hristos in rugaciune sa iti ierte pacatele.
Daca esti gata sa-L primesti pe Domnul Iisus ca mantuitor personal in viata ta, daca esti gata sa iti predai viata Lui, El iti va da in dar viata vesnica, si atunci Duhul Sfant vine sa locuiasca in tine, cere-i Domnului Iisus iertare pentru pacatele tale, cere-i mantuirea prin credinta in lucrarea de la cruce, prin acceptarea jertfei Lui ca plata pentru pacatele tale si primirea Lui ca mantuitor personal in inima ta, si vei fi mantuit, si numele tau va fi scris pe vecie in cartea vietii.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai facut niste gainarii in principiu.

| anonimg a răspuns:

Chiar și din neștiință, păcatul tot păcat rămâne. Dar poate fi iertat.

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Adica si cei cu probleme mintale care nu sunt constienti sau copii imaturi?

| anonimg a răspuns (pentru RAY):

Nu exista copii imaturi.
Cat despre persoanele cu handicap mintal, lucrurile stau altfel. Dar nu la acestea m-am referit.

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Nu exista copii imaturi

poftim? un copil de 5 ani este matur?

| anonimg a răspuns (pentru RAY):

Dacă este copil automat este imatur.

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Nu,depinde de fiecare in parte, faza e ca vedem multe pers adulte imature

| Donsavas a răspuns:

Nu ai pacatuit cu nimic fiindcă atunci când esti mic esti fara de păcat, deoarece nu ai constiinta binelui și a răului. A fi homosexual nu este considerat a fi ceva bun sau rau de oamenii normali din ziua de azi. Doar cei care cred în religie mai au concepția asta deoarece pe vremuri, cand s au inventat religiile, homosexualitatea ca si zoofilia erau ilegale si imorale. Acum doar zoofilia a rămas considerată interzisă.

| SG1995 a răspuns (pentru Donsavas):

Pentru ca animalele nu sunt suficiente de inteligente emoțional și mental să consimtă un act sexual.

| Donsavas a răspuns (pentru SG1995):

Exact,dar păcatele astea le plătești aici daca esti prins ca faci asa ceva. Esti judecat si apoi închis, asa cum e si cu pedofilia.

| SG1995 a răspuns (pentru Donsavas):

E și normal, când alte specii vor fi la nivelul nostru de conștientizare, sau vom da de extratereștri sexul cu alte specii nu va mai fi ceva tabuu, dar până atunci e viol.

| Digikey a răspuns:

Gaina este teafara? A mai facut oua?

| Dandinelle a răspuns:

Oau, Freud ar zice altceva decat sodomie clar.
Acum e pacat sa-ti descoperi si corpul?
erai mic, nu stiai de lucrurile astea, pe bune, te ranesti acum singur pe tema asta pentru ca aveai impulsurile varstei?
Bravo oameni de pe TPU, asa influentati altii sa creada ca au de-a face cu vreo trauma, cand de fapt au experimentat ceva firesc varstei.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu e sodomie, iar dacă nu ați avut gânduri necurate, nici păcat nu e, mai ales că erați mici.