| valentingb a întrebat:

Cand Papa Francisc a acordat indulgenta, la ora 21.30, aproape mi-au dat lacrimile. Nu sunt catolic si nici nu stiu ce e aia indulgenta plenara. A fost o intamplare, sau vi s-a intamplat si voua?

Răspuns Câştigător
| WholeWorldTeam a răspuns:

Eu zic ca Jesus Christ ti-a dat un semn.Un semn divin.O piatra, o noua caramida pentru a incepe o viata crestina. Dumnezeu ti-a aratat ca te iubeste, ti-a dat un semn, a aratat ca Ii pasa de tine iar tu ce faci? Il respingi? Cum ar fi daca mama ta te-ar respinge? cum ar fi daca tu ai respinge-o pe mama ta? Cum ar fi daca cea care ti-a dat viata nu te mai recunoaste deloc? Au fost numerosi atei care s-au intors la credinta.Multi.Si nu au regrtat deloc.Citeste ''Fericirea de a cunoaste calea''de Sfantul Arsenie Boca, Sfant roman inca necanonizat dar o sa fie in curand, face minuni si in prezent. Daca ti-au dat lacrimile inseamna ca ai suflet, inseamna ca nu esti rece, inseamna ca viitorul iti suna bine.Lasa-L pe Hristos sa intre in inima ta si tu vei intra in inima Lui! Dumnezeu, Jesus Christ sa te ajuuuuuuuuteeeee si sa te faca sa pui un nou inceput de viata NOUA! Doamne ajuta!

14 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Autosugestie.

| valentingb explică:

Mentionez ca nu plang din niciun motiv, niciodata, si nu sunt religios, de asta mi se pare ciudat.

| valentingb explică (pentru WholeWorldTeam):

Aproape mi-au dat lacrimile, nu mi-au dat... Ok, merci daca vrei discutam prin mesaje, am sa te fac sa intelegi un secrethappy

Răspuns utilizator avertizat
| Zenit313 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Cel mai simplu si corect raspuns...

| valentingb explică (pentru Zenit313):

Plauzibil,sa stii. Dar autosugestie la ce? Doar trageam cu urechea la radio, am auzit exact partea aia, atat.

| Hombre a răspuns:

Odata cu noul papa era normal sa apara si revelatiile unora.

| valentingb explică (pentru Hombre):

Deci a fost o intamplare. De ce nu spui asa?

| WholeWorldTeam a răspuns:

Indulgentele papale sunt niste erezii happy

| valentingb explică (pentru WholeWorldTeam):

De ce? Ce-s alea?

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru valentingb):

Ce sunt alea erezii sau indulgente papale?

| valentingb explică (pentru WholeWorldTeam):

Indulgente.happy

Răspuns utilizator avertizat