| DanionM a întrebat:

Când poate un om(...) să spună că s-a săturat de viață?

În mod special, un creștin ar spune că niciodată:
http://romaniateiubesc.stirileprotv.ro/......si-tu.html

Răspuns Câştigător
| Thethinker30 a răspuns:

Omul poate spune - si chiar spune - oricand lucrul asta, mai ales atunci cand are vreun necaz de trecut sau alte situatii asemanatoare, dar oare nu e pacat? Cel putin asta e parerea mea. Oricat de grea ar fi viata, cu ajutorul lui Dumnezeu trebuie sa mergem mai departe si sa ne bucuram de ea fara sa cartim.

1 răspuns:
| M25M a răspuns:

"Nu poti sa realizezi ceva pozitiv daca nu ai incredere, daca nu ai rabdare, daca n-ai incredere in Dumnezeu si in propriile tale calitati pe care ti le-a dat Dumnezeu. Pai, daca tu stai la crasma si astepti ca sa vina armata sa te scoata din zapada? " -- In ciuda convingerilor religioase, cu acest rationament rezonez.

Si ca raspuns la intrebarea ta(ca tot nu se indrazneste nimeni) atunci cand a trait destul.