| AvalohAlyn a întrebat:

Când prevezi tu sfârșitul lumii și de ce crezi că ar veni adică cum s-ar sfarsi lumea?
Probabil o sa fie prin 2050, așa zicea "urmașul" român al lui Nostradamus, bătrânul ăla Ioan Istrate in cartea sa.Ca va fi un cataclism planetar atunci major.

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sfarsitul va veni in curand, nu te mai gandi la 2050.

| Werrich a răspuns:

Aștept întrebarea ta "Merită să fac curs la Șola Scriptura? Îmi da diploma?"

| RKBlue a răspuns:

Ioan Istrate a fost urmasul lui Nostradamus?
Serios?
Stiam ca nu are urmasi in viata, dar ma rog...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii s-au nascut in anul 2050, sunt doar calendare cu povesti diferite. Si ar mai veni intrebarea de ce are totul un inceput si sfarsit? Pentru ca cel care gandeste astfel nu vede transformarea, cum se uneste si divide fiecare lucru existent, noi suntem toti intr-un acelasi spatiu.
Ceea ce face presa si toti povestitorii astia, este sa impoaie capetele la oameni cu ceva care vor realiza. Nu indruma niciodata pe nimeni, dar mereu se vaita de unii si ii venereaza pe altii, si mereu e acelasi conflict, cei buni versus cei rai, mereu ramane acelasi razboi. Cand cresti si vezi cum se transforma lumea, si parerea lor ramane tot buna/rea despre aceeasi parte care s-a schimbat, ceva pare neregula.

| catalynx a răspuns:

Sfarsitul lumii noi il facem, nu il va face nimeni. Eu chiar am fost indus in eroare de niste secte crestine ca cica vine sfarsitul, ca sunt semne si crede-ma ca pentru asta chiar am renuntat la visele mele doar ca sa ma pregatesc pentru asa ceva si asta cand eram copil