| iuliatrulia a întrebat:

Cand se canta Prohodul? Pe ce post? La ce ora?

Răspuns Câştigător
| Făgăraş a răspuns:

Prohodul Domnului se canta in Vinerea Mare la fiecare parohie ortodoxa! Cu siguranta se va transmite pe postul Trinitas al Patriarhiei Romane, insa nu stiu de la ce ora! In cartea Triod, cartea de slujba principala din Postul Mare se specifica ca deniile din Saptamana Mare sa inceapa la ora 19! acum depinde de fiecare parohie! te poti interesa sa vezi la cat va incepe, insa cu siguranta vei fi foarte multumita sa participi la aceasta slujba, de o incarcatura spirituala deosebita! o saptamana cu pace!

| iuliatrulia explică (pentru Făgăraş):

Iti multumesc foarte mult pentru acest raspuns foarte explicit. Cu siguranta mi-ar face placere sa merg dar am o problema ain familie si trebuie sa stau acasa si ma gandeam ca, i-ar face mare placere sa citim amandoi din Prohod in acelasi timp cat ne uitam la televizor. El nu poate merge din pacate.

4 răspunsuri:
| Făgăraş a răspuns:

Ce raspuns inteligent! sa citesti Prohodul pe wc! un raspuns f bun! ce oamnei " inteligenti ".

| Făgăraş a răspuns:

E adevarat ca raspunsul meu a avut greseli gramaticale! prohodul de obicei se canta, nu se citeste, de preot si credinciosi! depinde foarte muklt de obiceiul locului! in zona fagarasului, de unde sunt eu, se canta o stare de femei, una de barbati si una parintele!