| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cand se zice ca va veni 'Imparatia Cerurilor''? Si ce inseamna?

34 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Inseamna o promisiune fara acoperire pentru inselarea naivilor creduli si nestiutori.

| iurii75 a răspuns:

Este un guvern ceresc ce va înlătura orice guvern omenesc și care ulterior va guverna tot pământul.
Daniel 2:44 În zilele acestor regi, Dumnezeul cerului va ridica un regat care nu va fi distrus niciodată. Regatul acesta nu va trece în stăpânirea altui popor. El va zdrobi toate aceste regate și le va pune capăt și numai el va dăinui pentru totdeauna,

| anonim_4396 a răspuns (pentru iurii75):

Tot Pământul nou...pentru că acesta pe care ne ducem existența acum va arde cu tot ce e pe el, după cum scrie.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"Si unde e acel regat?" - iarăși ai problemele cu cititul?
"Un guvern ceresc..." - va conduce din cer peste întregul pământ.

| iurii75 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pământul nou și cerurile noi se referă la o societate nouă de oameni și o guvernare nouă. Nu pământul literal a păcătuit că să fie distrus. Geneza 11 " tot pământul avea o singură limbă..." Și aici la fel se referă la oamenii care trăiau la acel moment pe pământ.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta neaga si evolutia.

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ești orb cu totul? Ți-am prezentat unde spune că aveau o singură limbă.

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu te teme, nu întrec un caca mare că tine. Sunt necesare barem ceva capacități pentru a înțelege unde și despre cine se vorbește. Dar pe tine aceasta nu te amenință...

| iurii75 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Care nu ești în stare a o argumenta?

| Meme10Meme a răspuns (pentru iurii75):

Ba sunt în stare. Uite, eu sunt dovada perfecta. Tu nu, ești un maimuțoi. Încă n ai evoluat destul.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iarăși dai cu capul in același grad. Capitolul 10 prezintă genealogiile iar 11 relatarea cu turnul Babel.
rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Leșină sănătos, că tot nu te ajută.

| CIaudiu a răspuns:

De zis, oamenii pot spune multe. Si pe cat de multe am zis, pe atat ne-am si inselat. Deci nu iti pune incredere prea multa pe umerii religiosilor.
Ce inseamna cu adevarat? Cel mult ca ne vor vizita extraterestrii, venind din cer cu zecile sau sutele ca o adevarata imparatie cu mult mai avansata decat noi.

| Alverto a răspuns:

Prea multe întrebări. De ce nu te duci direct să vorbești cu un preot sau ceva de genul? Sau te crezi prinț moștenitor pe lângă el? El e destul de învațat încât să îți răspundă la întrebări de genul asta daca nu crezi in vreo religie, chiar daca nu accepți asta, soluția este sursa.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Alverto):

Nu te obliga nimeni sa raspunzi
asa ca iti multumim, te-ai bagat in seama, bye bye

din cate stiu eu in teorie inseamna raiul, si ca sa extind putin ideea, se refera la faptul ca la un moment dat va veni ziua judecatii pentru intreaga aceasta lume si daca am fost "pacatosi" va veni apocalipsa - iadul pe pamant, iar daca am fost cumininti va veni mos craciun cu daruri... asta, daca am fost piosi, atunci va veni raiul pe pamant

mai exact promisiuni si amenintari ca sa fie prostimea supusa, chestii care incep sa nu mai tina, asa ca au adus corona virusu'

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Mulțumesc zuzu că mă sustii, sper sa ne vedem in iad și să îți bag morcovelu'

| Meme10Meme a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot sa particip și eu? big grin

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi sa nu iti ia foc in iad, ai grija laughing

| Meme10Meme a răspuns:

Raiul.

| SingleForOne a răspuns:

Când democrația se va degenera în anarhie (fiecare pe cont propriu), și pe urmă în tiranie. La acea vreme va fi un conducător tiran care va comite orori care vor fi mai îngrozitoare decât cele din trecut, în special datorită evoluțiilor tehnologice, cel puțin acelea militare.

Răspuns utilizator avertizat
| SingleForOne a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Și a doua oară?

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Ești destul de incoerent în exprimare. Ești pe legale?

Răspuns utilizator avertizat