| AvalohAlyn a întrebat:

Cand vine Apocalipsa? Este aproape? Cat de aproape?

12 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Curând, deoarece semnele arata clar acest lucru. Matei24:3-14,3 Timotei3:1-5

| Sn4k3 a răspuns:

Maine.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu se prevede asa ceva in viitorul apropiat. A devenit o obsesie la multi oameni de pe planeta chestia asta cu sfarsitul lumii. Isi fac tot felul de scenarii demente si devin paranoici.

| Victor453 a răspuns:

Nu stie nimeni

| Petrovic a răspuns:

Va veni destul de curând. Noi nu știm, dar sfârșitul va veni atunci când Scriptura va fi predicată tuturor oamenilor de pe Glob.

| Ponce a răspuns:

Eu propun sa-ti scoti calculatorul din priza, asa vei vedea apocalipsa cu ochii tai...

| Mașka98 a răspuns:

Matei 24: 36, 37: ''  Iar ziua şi ora aceea nimeni nu le ştie, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl. Fiindcă, aşa cum au fost zilele lui Noe, aşa va fi şi prezenţa Fiului omului.''
Totusi, semnele pe care le-a spus Isus arata ca sfarsitul este foarte aproape. (Citeste Matei capitolul 24 si 2Timotei 3:1-5)

| DroIja a răspuns:

Acum. Gata.

| JustAGirl333 a răspuns:

Nu avem de unde sa știm.

| rijkaard a răspuns:

Meriti locul intai si nota un milion pentru singura intrebare din lume la crae absoluty nimeni nu poate da raspuns si doar dumnezeu atotputernic stie cat despre semnele sfarsitului iti recomand sa faci rost de o biblie traducerea cornilescu deci nun biblie ortodoxa ci traducere cornilescu si sa citesti cu atentie capitolul 24 din evanghelia dupa matei acolo vei afla o parte din raspuns din punct de vedere pamantesc succes

| bvkeny a răspuns:

Se spune ca vulcanul Yellowstone, cel mai mare vulcan de pe Pamant da semne de activitate si daca ar erupe toti ne-am duce

| bibi11 a răspuns:

Foarte aproape laughing