| mentholinks a întrebat:

Cand vine Dumnezeu pe Pamant? Conform Bibliei trebuie sa vina chiar El si nu Isus.

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeu ESTE Hristos dar probabil te referi la Dumnezeu TATAL. Exista aceasta cofuzie si la crestini intre Tatal si Fiul dar raspunsul Biblic este ca Dumnezeu Tatal va veni pe NOUL pamant, nu pe aceasta planeta iar evenimentul se va petrece la circa 1000 de ani dupa a doua REVENIRE a lui Hristos. Dupa Judecata Finala si distrugerea pamantului cu Satana si toti cei pacatosi.

| RAY a răspuns:

Sa vina mesia prima oara, asta inseamna implinirea promisiunea lui iahve catre poporul lui

| minrest a răspuns:

Nu imi place sa te contrazic in chestiuni de religie, dar Dumnezeu nu mai vine aici. Pe ce texte te bazezi?

| saradocuzz5 a răspuns:

Dumnezeu reprezinta Sfânta treime: Dumnezeu Tatăl, Dumnezeu Fiul si Duhul Sfânt. Nu se știe când vor veni. In Biblie se spune ca doar Dumnezeu știe însă sunt anumite "indicii". Părintele Arsenie Boca a spus ca suntem cei din urma. Sfârșitul pare aproape. Si eu sunt înfricoșata man