| anonim_4396 a întrebat:

CAnd voi mergeti in "rablele" voastra uite aici "jmecher de jmecher". saracul popa

http://adevarul.ro/......index.html

20 răspunsuri:
| William a răspuns:

Tu de ce nu-ti cumperi masina ca a lui?

| KodrutZ a răspuns:

Mdah, vazusem stirea mai ieri dar m-am linistit. Acusi apar de-alde Jorpa si altii sa zica ca asta e exceptie. INCA o exceptie. Plin de exceptionali in bor, se pare.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pacat ca jardelin nu imi vede intrebarea ca am ignore de la el. as fi fost curios sa vad ce scuza patetica mai avea si acum sa il pupa in dos pe popa laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu il pupa pe asta in dos, zicea ca e exceptie. Adica bor nu e institutie mafiota, dar doar 99% din structurile de conducere sint niste nenorociti ordinari, si pe putin 50% din preotii de rind. In rest, noi sa fim sanatosi.

| milan9 a răspuns:

Afirmatia ta este TENDENTIOASA, nedreapta.
Poate ca nu ar trebui sa nici acel Wolkswagen (care in traducere inseamna "masina poporului"), dar, el nu e "saracul popa", ci e al doilea episcop din toata Moldova.
Ai ceva cu moldovenii de consideri ca al doilea om in rang spiritual din toata Moldova ar trebui sa mearga cu trabantul, sau poate direct pe magar? thinking Te-ai gandit ca poate pe vremuri erau unii care ii criticau pe cei care mergeau cu trabantul.

Eu as fi incantat sa-l fi vazut intr-o dacie 1310, dar ma bucu totusi ca nu s-a gandit in mod intentionat sa nu fie folosite marci cu priza la barfa, gen Mertz, Audi, Bentley, Rolls, sau mai stiu eu in ce alte "rable" te mai plimbi tu de exemplu... happy

| anonim_4396 explică (pentru milan9):

De ce oare nu ma mir ca ai gasit o scuza si pentru el thinking putea sa nu isi ia masina asa scumpa si sa dea baniii la oamenii saraci (mancare si altele) ca deh, e "omul" lui dumneazeu nu ii trebuie bolind sa se plimbe printre saraci. ce pretenii am eu de la la tine jardelin junior.

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Poate ca nu ar trebui sa nici acel Wolfs (care in traducere inseamna "masina poporului")"

laughing)
Wolfs inseamna lupi, ca si in engleza, si da, se potriveste perfect. Sunt exact ca niste sacali popii astia.
"Volk" inseamna oanemi, ma rog, putem zice "popor".

Dar nah, daca in Biblie pamantul e plat, iar voi spuneti ca ar zice ca e rotund, de ce n-ar fi si lupii oameni dupa logica crestina...

Later edit: Si pentru cultura ta, marca de masina se cheama "Volkswagen", nicidecum "Wolfswagen", dar repet, a doua denumire se potriveste perfect pentru o masina de popa.

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Poate ca nu ar trebui sa nici acel Wolkswagen..."

Incredibil, iti spun o data ca e Volkswagen, nu cu "W", tu o tii pe a ta...

Oricum ideea e ca toti liderii vostri sunt niste hoti care traiesc din prostirea credulilor. Si nu vorbim de exceptii, ci este o regula. Bineinteles, incepand cu Preanesimtitul Daniel.

| Doub a răspuns:

Omu' isi permite.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Da, pe banii calor prosti?

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar nu pe ai mei.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Chiar ma bucur. asa sunt destui

| MskDesign a răspuns:

Mda!
Saracul de el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca bine zice unu acolo

"In timp ce oamenii mor in spitale din cauza lipsei de medicamente sau de aparatura, ori pe linga spitale pentru ca nu au bani ca sa poata fi tratati, popii si mai marii bisericii se scalda intr-un lux si bogatie nesimtita fata de saracia in care zac fidelii cultului ortodox."

cica sa fii credincios, sa mergi la biserica laughing. da, sa ii umpli buzunarele la popa, vai de toti amaratii aia inculti de batraani care le baga la astia bani in fund sa aiba ei masini de lux. si doamne fereste sa pomenesti de prosti ca esti "ateu nesimtit". ce sa zic

| Dendoris a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi sa fim sanatosi... oh, wait...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are nici macar iconita atarnata la oglida retrovizoare, ca sa nu-i strice aspectul.Un adevarat iubitor al marcii respective.
Munca in sanul bisericii inseamna sacrificiu.Eu daca eram in locul lui, sacrificam la licitatie tot ce aveam si veneam macar cu un Bugatti.

Pune si tu o poza cu masini mai de Doamne ajuta la categoria asta, ca doar e 200 de lei pachetul de lumanari.

http://www.ziaruldeiasi.ro/......84189.html

Răspuns utilizator avertizat
| 1DeadMemories a răspuns:

Invidiosi sunteti.De unde stiti voi cat timp s-a rugat el saracul la doamne doamne sa-i apara masina asta in curte. Poate e un miracol laughing))

| CeTrebuieSaScriuAici a răspuns:

''Frate, eu sunt omul modern
Nu am timp să fiu vreun model''-Aforic

Cam asa este si cu preotii din ziua noastra.