| numerbosk a întrebat:

Cand vor inceta cre(s)tinii asta sa mai promoveze Biblia? E o carte plina de razboi,rautate, imoralitate. Doar 10% din ea e sa zic "iubitoare". -/-

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nici o dată.Ei cred că acea carte scrisă de oameni(împotriva lor) este cuvântul unei divinități, de asta ei cred tot ceea ce scrie în ea, și continua să creadă că cineva de sus îi vede și le dă tot ceea ce li se-ntâmplă în viață, chiar dacă real nu este așa.

| mentholinks a răspuns:

Atunci inseamna ca prezinta realitatea ca asa a fost lumea dintotdeauna.

| BogdantheDreamer a răspuns:

''cre(s)tinii" faci parte cu brio din categoria subliniata de tine in modul acesta funny.
Biblia nu este promovata nicaieri. Ar trebuii sa iti faci grija pentru promovarile legate de tutun, alcool etc.
Sa iei in mana o pancarta si sa iesi in strada si sa strigi ca nu e ok! Asta inseamna sa te intereseze. Nu din spatele monitorului facand pe filozoful.
Sunt convins 99% ca nu ai citit nici macar 3 pagini din Biblie si totusi te dai cu parerea despre acest lucuru. Ce sa faci..boala romanului.