| mrjohanys a întrebat:

Capitolul 19

1. Cei doi îngeri au ajuns la Sodoma seara; şi Lot şedea la poarta Sodomei. Cînd i-a văzut Lot, s-a sculat, le-a ieşit înainte, şi s-a plecat pînă la pămînt. 2. Apoi a zis: „Domnii mei, intraţi, vă rog, în casa robului vostru, ca să rămîneţi peste noapte în ea şi spălaţi-vă picioarele; mîne vă veţi scula de dimineaţă, şi vă veţi vedea de drum." „Nu", au răspuns ei, „ci vom petrece noaptea în uliţă". 3. Dar Lot a stăruit de ei pînă au venit şi au intrat în casa lui. Le-a pregătit o cină, a pus să coacă azimi şi au mîncat. 4. Dar nu se culcaseră încă, şi oamenii din cetate, bărbaţii din Sodoma, tineri şi bătrîni, au înconjurat casa; tot norodul a alergat din toate colţurile. 5. Au chemat pe Lot, şi i-au zis: „Unde sînt oamenii cari au intrat la tine în noaptea aceasta? Scoate-i afară la noi, ca să ne IMPREUNAM cu ei." 6. Lot a ieşit afară la ei la uşă, a încuiat uşa după el, 7. şi a zis: „Fraţilor, vă rog, nu faceţi o asemenea răutate! 8. Iată că am două fete cari nu ştiu de bărbat; am să vi le aduc afară, şi le veţi face ce vă va plăcea. Numai, nu faceţi nimic acestor oameni, fiindcă au venit supt umbra acoperişului casei mele."

mie mi se pare sau este adevarat ca si pe vreamea asta au existat GAY?
si din cauza asta a fost nimicita Sodoma?

4 răspunsuri:
| anonim4565 a răspuns:

Da erau gay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marjo? asa spune in biblie.ca sodoma si gomora erau decazute moral cu totul, si deasemeni fusesera avertizati de ce urma sa se intample.dar la fel ca nebunii de inainte de potop; a fel ca nebunii din zilele noastre nu au crezut si au suferit osanda vesnica.nu stiu daca vesnica se refera la efectul focului in sine fiindca ele au ars atunci. cetatile.dar efectul a fost deocamdata total fiindca alte cetati nu au mai fost reconstruite acolo.tot de acolo probabil ca vine si numele desfraului numit sodomie.homosexualitatea a existat dintodeauna cred.si mahomed al doilea practica asa zisul amor grecesc.adica cu baieti.radu cel frumos, fratele lui Vlad dracul{tepes} a fost iubitul marelui sultan.deci...erau gay.

| RetardedRacoons a răspuns:

Mie mai grav mi se pare ca Lot isi ofera fiicele spre a fi violate, adica wtf!

| anonim4565 a răspuns (pentru RetardedRacoons):

El avea un obicei bun pentru ca a fost un bun primitor de oaspeti.Trebuie sa-i luam exemmplu.