| SaveTheNature a întrebat:

Care e cel mai sfant loc de pe pamant? ce locuri ar putea vizita un crestin (locuri cu o incarcatura spiritaual mare).
Care sunt sfintii momentului cu care am putea vorbi pentru a auzi vorbe sfinte, venite de la Dumnezeu?
Locuri, oameni de la Dumnezeu ale momentului care sa ne apropie de Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Isus nu a spus vreodata sa mergem la vreo biserica sau intr-un loc unde e ceva special asta e marketing nu credinta, nu exista sfinti asta e o blasfemie, erezie sa spui ca x e sfant, cred ca locul e in inima ta

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Dumnezeu spune: "acolo unde se vor aduna doi sau trei in NUMELE MEU acolo voi fi si Eu cu ei." Acolo unde este Dumnezeu este locul cel mai Sfant de pe Pamant.

| danay72 a răspuns:

E o zicala care spune ca omul sfinteste locul. Oriunde sunt oameni care asculta de Dumnezeu si aplica normele sale, pentru El sunt pretioase.Isaia43:4

| Thunderstruck a răspuns:

Religia ta seamana a joc pe PC. Locuri in care mana se regenereaza mai repede, samani care te ajuta sa ajungi la bossul suprem etc.laughingCateodata sunteti extrem de amuzanti.

| Al99 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Te bagi in seama ca musca in rahat, cu comentarii lipsite de sens si bun simt.Esti ateu, am inteles dar daca nu stii sa raspunzi de ce nu stai in banca ta?

| C0nstantin a răspuns (pentru Al99):

Adevarul doare? sau de ce faci spume la gura ca sapunu?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Muntele Athos

| costis a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Se poate, dar sunt si locuri mai apropiate, in care putem ajunge. De ex Manastirea Hadambu. Eu unul as vrea sa mai ajung si la doua manastiri, distruse, din Kosovo (Devici si Decani).

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu stiu, dar cel mai sfant loc de care am avut parte a fost inexistenta mea. Apoi, am aparut eu, si am stricat totul.

| EdwardTeach a răspuns:

Eu aş sugera să te duci pe soare, e cel mai apropiat loc de Dumnezeu.

| IREros a răspuns:

Locuri cu incarcatura spirituala mare? nu te imbeti cu apa rece? Daca tu mergi intr-un loc cu "incarcatura spirituala mare" si nu ti-a zis nimeni ca locul ala e cu incarcatura spirituala mare, tu nu simti nimic, dar daca cineva iti zice (eventual mai multi) atunci simti. Nu crezi ca totul e in mintea ta?

| ctlaida a răspuns:

Oameni se pot apropia de Dumnezeu la orice biserica.