| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferența dintre concubinaj și o relație de prietenie dintre un băiat și o fata pana la căsătorie? Dacă fata sta la băiat câteva zile se poate numi concubinaj dacă nu exista relații intime?

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Concubinaj se referă la faptul de a trai cu cineva și a avea relații intime.

| RAY a răspuns:

Diferenta sunt relatile sexuale care se fac dupa nunta

| Mainbug a răspuns (pentru RAY):

Poti fi mai explicit, te rog? Care e diferența între cele 2? Dacă în relația de prietenie apare sexul se cheamă concubinaj sau curvie?

| RAY a răspuns (pentru Mainbug):

In termeni religiosi sexul inainte de nunta se numeste curvie, indiferent cu cine o faci

| Mainbug a răspuns (pentru RAY):

Si daca stai cu persoana respectiva în aceeași casa și continui cu curvie se numeste concubinaj, nu?

| RAY a răspuns (pentru Mainbug):

Logic ce ar putea sa se numeasca alcumva

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru Mainbug):

Nu exista diferenta dintre concubinaj si curvie!

| SG1995 a răspuns:

Simplu concubinajul înseamnă să faci sex. Și nu, dacă dormi în aceeași casă cu un tip nu e concubinaj.

| BroascaCuElice a răspuns:

Concubinajul- atunci cand doua persoane locuiesc impreuna, intretinand relații intime nefiind casatoriti civil.
Daca fata sta cateva zile la tine ala nu e concubinaj deoarece nu locuiti impreuna

| Mainbug a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Dacă în relația de prietenie apare sexul se cheamă concubinaj sau curvie?