| AvalohAlyn a întrebat:

Care e diferența între spiritualitate și religie? Și ce cărți de spiritualitate sunt bune și recomandați? Dumnezeu poate fi găsit cu ajutorul cărților?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Spiritualitatea poate veni din partea altor religii cu invataturi gresite, sau din partea altor practici pagane, deci si acea spiritualitate poate fi una gresita. Eu iti recomand sa mergi pe Biblie, pentru ca este o carte buna care nu te invata decat sa evoluezi spiritual. Nu iti trebuie nimic mai mult, decat sa citesti din Biblie, nu cauta alte carti care te pot duce la moarte vesnica.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dumnezeu poate fi găsit cu ajutorul Bibliei.Biblia se mai numește si Cuvântul lui Dumnezeu. Daca nu citești Biblia, cum poți înțelege alte cărți care nu fac altceva decât sa interpreteze Biblia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartile pe care le am citit si mi au placut:
Matei, vorbeste mi despre rai, Suzanne ward(o prezentare a raiului care iti va schimba viata)
Am murit si m-am descoperit pe mine insami, Anita Moorjani(o experienta in apropierea mortii)
Vocile Universului, Matei si Suzanne Ward(o relatare a actiunilor noastre, conform energiilor naturale)

| Helper07 a răspuns:

Religia e cea care te conduce la spiritualitate (cred).