| TwoSlicesPizza a întrebat:

Care e faza cu constelatia Fecioare-i de pe 23 sept linkul: https://www.youtube.com/watch?v=KsBjQFXlCKk&t=1421s
Adica inteleg ca au gasit niste secrete in carti nu poti fi sigur ca sunt adevarate da faza cu constelatia m-a dat gata (chiar daca nu stiu ce ar insemna).
Si alta intrebare ar fi scrie undeva in biblie sssau intr-o carte Dumnezeeasca ca omul nu v-a sti cand se v-a intampla?
Astept pareri!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| T2LS a răspuns:

Faptul că apocalipsa este prevestită de Biblie și că oamenii asociază vremurile acestea ca fiind cele finale n-au nicio legătură. Biblia prevestește un set anume de probleme care vor fi întâmpinate de către oameni înainte de sosirea lui Hristos pentru a doua și ultima oară. Acestea fiind spuse, vremurile finale sunt necunoscute și departe de a fi ajunse. Poate te întrebi de ce? Conform mențiunii de mai sus, profețiile înainte de evenimentul final nu s-au întâmplat. Un al doilea argument îl reprezintă starea civilizației umane. Suntem decăzuți complet. Dumnezeu ne iubește prea mult să ne piardă, pe majoritatea dintre noi, fapt care duce la 'anularea' venirii sale în conformtiate cu profețiile Biblice.

| TwoSlicesPizza explică (pentru T2LS):

Ms mult! nu credeam chiar asa tare in asta dar imi era putina frica daca va veni daca nu dar raspunsul tau mia ridicat complet moralul! FUNDA CU CEA MAI MARE PLACERE!

| T2LS a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Cu plăcere, mă bucur că te-am făcut fericit.
Dacă mai ai astfel de probleme, nu ezita să mă întrebi.

5 răspunsuri:
| mariusmac85 a răspuns:

Bună dimineața Constelația Fecioarei*
Se zice că va începe prigoana la vedere a lui antihrist, nu că vine Sfârșitul lumii, căci acest fenomen este recunoscut și de astronomi și se zice că s-a mai întâmplat acum 2000 ani,când Mântuitorul nostru Iisus Hristos S-A Nascut din Preasfânta Născătoare de Dumnezeu Fecioara Maria
Semne sunt multe,dar nu le vedem,noi trebuie să ne rugăm la Bunul Dumnezeu în fiecare clipă,nu să așteptăm să dea necazurile peste noi
Se va porni prigoana asupra noastră a creștinilor,căci Biserica este copilul care va fi răpit la Cer
Dar Dumnezeu Știe mai bine,când se va întâmpla acest lucru,deși la cât de răi am devenit,semnele se văd,Sodoma și Gomora moderna,Căsătoria între persoane de același sex,transexuali,etc așa numita prescurtare LGBTQ sau cum se scrie
Înainte de toate astea va trebui să apară Sfântul Ilie și Sfântul Enoh ca să ne pregătească pentru prigoana care va să înceapă,dacă nu sunt deja printre noi,dar noi suntem orbi în credință
Ar fi multe de zis
De lepadarea Pecetei Lui Hristos,care ne-a dăruit-o Dumnezeu Tatăl nostru Ceresc prin Sfântul Înger Păzitor la Taina Sfântului Botez în Apă și Duh Sfânt prin scufundarea în Cristelniță.
Vorbesc evident de:
Cardul de sănătate
Card de identitate/Buletinul cu cip(biometric)
Codul de bare pe frunte sau pe mână
Amprenta digitală cu policele de la mâna dreaptă, ca să numai putem cumpăra, vinde, plăti facturi etc
Cipul RFID care ne transformă în bombă umană, dacă nu vom executa ce ni se spune) etc
Si după toate aceste lucruri, va începe prigoana de 3 ani și jumătate,căci atât A Îngăduit Dumnezeu să răbdăm,așa cum și El A răbdat Scuipările,Hula,Bătaia și în final Răstignirea Sa de bunăvoie pe Sfânta Cruce,Sacrificându-Se pentru noi, pentru iubirea ce ne-o poartă nouă oamenilor, luând cu El păcatele noastre și dezlegând blestemul stră, stră, strămoşesc a lui Adam și Eva din care toți ne tragem, încălcând porunca cea dintâi 1.Ascultarea de Tatăl, când au mușcat din măr, din Pomul cunoștinței Binelui și al râului din Grădina Eden și daruindu-ne Viata Veșnică
Apoi după această perioadă de 3 ani și jumătate Mielul(Mantuitorul nostru Iisus Hristos) va birui Balaurul(pe cel viclean) și va fi înlănțuit 1000 de ani în Iezerul din Iad,apoi toți ne vom înfățișa la Judecata de Apoi în Fața Lui Dumnezeu răspunzând pentru purtările noastre față de creația Sa cea mai Neprețuită Pământul,față de mediul înconjurător(sol,apă,aer,animale,plante etc),dar mai ales față de semenii noștri
Doamne Ajută să nu se împlinească toate aceste lucruri
curând,să ne miluiască și să ne mantuiască pre noi împriloştriții păcătoșii robii Săi!
Amin.
Din care cel dintâi sunt eu
Sper că te-am putut ajuta
Marius
Doamne Iisuse Hristoase Fiule și Cuvântul Lui Dumnezeu Tatăl miluieşte-ne și mântuieşte-ne pre noi! Amin.
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu Fecioara Maria miluieşte-ne și mântuieşte-ne pre noi! Amin.
Preasfântă Treime miluieşte-ne și mântuieşte-ne pre noi împriloştriții păcătoșii robii Tăi, Mult-milostive iartă-ne că nu știm ce facem, alunecăm pe marginea prăpastiei, mântuieşte-ne! Amin.
Sfinte Ingere Păzitorul vieții mele roagă-te Bunului Dumnezeu pentru mine păcătosul! Amin.

Cu ale tuturor Sfinților Părinți, Puteri Cerești Sfinte rugăciuni Doamne Iisuse Hristoase Fiul Lui Dumnezeu miluieşte-ne și mântuieşte-ne pre noi împriloştriții păcătoșii robii Tăi! Amin.
Slavă Tatălui și Fiului și Sfântului Duh, acum și pururea și în vecii vecilor! Amin
O zi binecuvântată să ai și tu si noi toți! Amin.

| TwoSlicesPizza explică (pentru mariusmac85):

Pai mai am o mica intrebare noi vom sti cu cateva zile, saptamani etc. de venirea lui sau va veni dintr-o data fara sa stie nimeni?
(Doamne Ajuta sa se intample cat mai tarziu)

| mariusmac85 a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Bună dimineața!
Nu vom ști,dar ne vom da seama după evenimente,după semne.
Nici eu nu știu tot.
Lucrurile astea ni le poate spune un Duhovnic Înzestrat cu Har Desăvârșit.
Citește Sfânta Scriptură
"Nu știu nici puterile Cerești,nici Fiul,ci numai Tatăl Știe" Dumnezeu ne-a creat după Chipul și Asemănarea Sa cu gândire și voință proprie,ca să discernem Binele de rău.
La cum decurg lucrurile în lume,dacă s-a acceptat Căsătoria între persoane de același sex, transexuali,prostituție,trafic de droguri, de organe, de copii etc
Vedem că vremea este aproape...
Dacă știi "Crezul" sau "Simbolul Credinței" zice așa "Și iarăși Va Să Vină să judece viii și morții a Cărui Împărăție nu va avea sfârșit" Cu alte cuvinte nu se știe când, depinde de purtările noastre, de comportamentul nostru față de ce am scris în mesajul anterior.
Doamne Ajută să trecem cu bine și ziua de azi
O zi binecuvântată să avem cu toții! Amin.