| BeYourSelf7 a întrebat:

Care e faza cu numarul 666?

Răspuns Câştigător
| dorelmarc a răspuns:

16. Si a facut ca toti, mici si mari, bogati si saraci, slobozi si robi, sa primeasca un semn pe mana dreapta sau pe frunte,
17. si nimeni sa nu poata cumpara sau vinde fara sa aiba semnul acesta, adica numele fiarei sau numarul numelui ei.
18. Aici e intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei. Caci este un numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase. Apoc.13:16-17-18

12 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns (pentru Raquella):

Ce amuzanta-i asta cu vremurile de pe urma rolling on the floor)...Ma sparg de ras de cate ori aud asta.laughing)Sper ca stii ca majoritatea crestinilor, de 2000 de ani incoace considera ca traiesc vremurile din urma, nu?rolling on the floor

| danay72 a răspuns:

In biblie numarul666 se refera la imperfectiune crasa.

| imale a răspuns:

Citeste Apocalipsa, si o sa intelegi tot.

| M25M a răspuns:

Este considerat a fi numarul Satanei.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Numarul fiarei.

| HueyFreeman a răspuns:

Este de la niste rasisti care nu-l plac pe saracul Luci.

| Zenit313 a răspuns:

666 - Imparatul Roman Nero, considerat la vremea respectiva Bestia, Satana.

Bau-Bau NU exista! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestinii spun ca este numarul diavolului. Eu cred ca este doar o superstitie.

| Yοda a răspuns:

Numarul fiarei el este.