| AvalohAlyn a întrebat:

Care e locul in care va gasiti linistea interioara? Cum va gasiti pacea interioara?
Va rog fara batjocuri.Merci mult

Răspuns Câştigător
| schmoll a răspuns:

Pacea o poti gasi in comunitate cu Dumnezeu,in biserica,la sfanta liturghie, vizualizand slujba cu ochii mintii, fara a lua in considerare ritualurile tribalice ale enoriaselor, o carte de Arsenie Boca, si genunchiu este baza

18 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu am un asemenea loc!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am spus-o, acasă.
Pa, pa.

| costis a răspuns:

Nu detin vreo casuta la munte, la tara pe undeva, iar la treaba e cam agitatie. Am observat ca privind poza unor sfinti primesc o anumita liniste pentru cateva zile. De exemplu Dobri Dobrev, Sf Antim din Chios, Sf Luca al Crimeii. La fel si citind cativa psalmi, mai ales cand nu pot adormi.

| OOOLEOOO a răspuns:

-Spiritual Ganja smoke-

''Cand fumezi iarba, te descoperi pe tine insuti''
Bob Marley

| WhiteWolf7 a răspuns:

Hmmm,asta va suna ciudat, dar mi-am facut un fel de lume, in imaginatia mea(nu sunt autist, no commmentt), undeva la munte, ma vizualizez stand cu picioarele intr-un rau curat, cu o timisoreana langa mine, pachetu de kent langa bere si privind ceru sau imprejurimile.Ma relaxeaza, ma linistete.Ma rog...fiecare cu dementa lui.

| Shammal a răspuns:

In natura, undeva la munte, simti acea conexiune cu tot cea ce e in jurul tau si in tine

| Konata a răspuns:

Muzica! Muzica este lacasul unde imi gasesc eu linistea interioara love struck,

| RAY a răspuns:

Depinde de starea mea din acel moment,daca am chef ascult muzica sau vad un film,documentar,citesc o carte,intru pe TPU, ma culc, ma plimb, iubesc, manc etc

| Mădă0611 a răspuns:

Acasa, in fata pc-ului, pentru ca doar aici am toata muzica si pe nea' google, in caz ca nu imi amintesc titlul, dar imi amintesc versuri.
Ascultand melodii care ma duc unde vreau, trecut, viitor, la cine vreau, la cine am nevoie.

| zurick a răspuns:

Intr-un loc ferit ca sa spun asa, luminos.verde,parfumat,linistit sa aud doar micile vietuitoare.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

La biserica in timpul sfintei liturghii

| DarkOrbitMoon a răspuns:

De obicei stau in camera mea sau in locuri retrase, evident, nu-mi lipseste muzica.

| dragos9234 a răspuns:

Inautrul tau iti poti gasi linistea interioara(sper sa intelegi ce vreau sa spun).
"Cum va gasiti pacea interioara?"
Ascultand muzica si ignorand tot ceea ce poate fi ignorat.

| Zenit313 a răspuns:

Sinca Veche! happy

Este prezenta mereu, nu trebuie sa o caut...

| dracu14 a răspuns:

Fara batjocuri,in gradina din spatele casei de la tara,pe iarba, cu castile in urechi si privind la cer, din pacate nu-mi gasesc linistea interioara decat pentru o scurta perioada de timp, apoi redevin aceeasi persoana recalcitranta si agitata, de vina fiind stresul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general la domiciliu.in special, la tara unde m-am nascut, crescut, copilarit, muncit.

| casablanca40 a răspuns:

Linistea interioara mi-o gasesc de obicei cand practic sport : fotbal, batai, etc si cand ma metamorfozez intr-un cocalar si o ard pe salam.

| ººShakeªª a răspuns:

Vorbind cu persoana la care tin cel mai mult, ascultand muzica, reparand cate un calculator si cel mai des, ascultand muzica.