| anonim_4396 a întrebat:

Care e motivul pentru care unii din voi nu credeti in marturii!

...m/playlist

BAZATE PE BIBLIE

19 răspunsuri:
| Încrucişătorul a răspuns:

Unde? Asa pot si eu sa spun ca l-am vazut pe JFK in somn.

| 4b a răspuns:

Amu sa ma ierti, da' e o diferenta intre oamenii aflati in moarte clinica si putinii credinciosi din vechime care au fost rapiti la cer...
Cerceteaza mai binewinking
Sanatate...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru 4b):

Care diferenta? Nu Dumnezeu le-a aratat ce le-a aratat?

| 4b a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ce te face pe tine sa crezi ca Dumnezeu le-a aratat ce le-a aratat?happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru 4b):

Uite-te si la cele evidente, sunt si false, de ex unu a avut o marturie ca l-a vazut pe Satan, dar la sf nu stiu dc nu l-a mentionat pe Isus, clar pe cel rau l-a mentionat, dar la sfarsit a zis despre credinta, dar nu stim ce credinta.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru 4b):

Si iti poti da seama care oameni spun adevarul, te iei dupa Biblie si dupa smerenia omului.

| 4b a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ideea e ca nu trebuie sa ne lasam inselati...crezi ce vrei omulewinking

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru 4b):

Da, oricum, doar am intrebat sa vad ce pareri au sufletele astea dragi.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru 4b):

Daca te iei dupa Iisus nu vei fi niciodata inselat.

| 4b a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Numa' El sa fiewinking
Noapte buna...

| RAY a răspuns:

Nu vad diavoli, nu vad ingeri, nu vad zeii, nu vad serpi vorbitori, de ce as crede in ceva ce nu vad? nu simt? nu percep prin cele 5 simnturi? credinta inseamna doar sa crezi nu sa cercetezi

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru RAY):

Dar tu nici dupa ce ai vazut nu crezi! ^^.

| Mădă0611 a răspuns:

Tre' sa scriu iar sigh De ce au inversat astia butoanele?

Deci, orice experienta care nu are treaba cu realitatea e din subconstient, aici intra visele si halucinatiile, insa sunt interpretari ale subconstientului, nu sunt reale, tot ce exista acolo a intrat in mintea ta cumva.
Gandeste inainte sa iei ceva de bun.

| GRs a răspuns:

De cate ori mai trebuie sa dau copy paste pana intelegeti?
"Faptul că oameni aflați în moarte clinică relatează diverse fenomene, ca desprinderea de trup, vizualizarea unor imagini sau diverse alte percepții, se poate explica prin activitatea centrilor corticali, care rămâne prezentă în toată perioada intervalului de resuscitare."

Acele vise vine de la creier, nu e nimic supranatural.

http://www.google.ro/......http?/url

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru GRs):

Nu sunt multi care au moarte clinica + diferite marturii (pe baza Biblie)? TE ROG.
Treziti-va.

| Qinz a răspuns:

Nu este asta, si doar neacceptarea posibilitatilor...

| byeddy a răspuns:

Ratiune,ratiune si iar ratiune.Nu putem crede ceea ce nu vedem.In religie sunt extrem de multe contradictii.Deci de ce am crede?

| Eeu a răspuns:

Si povestea Cenusaresei e scris intr-o carte si Alba ca Zapada e scrisa intr-o carte. In personajele acelea de ce nu credeti?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru Eeu):

Pentru ca nu e Cuvintul Lui Dumnezeu. Nu vad nicio profetie IMPLINITA in cartea cu cenusareasa.