| mentholinks a întrebat:

Care e motivul principal pentru care credeti ca Isus este Dumnezeu?

19 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Acelasi ca si existenta lui Dumnezeu Tatal!

| Octavian199 a răspuns (pentru lpavel):

Deci.Iisus i-a luat locul lui zeul evreu? Ce pensie are zeul evreu? rolling on the floor

| lpavel a răspuns (pentru Octavian199):

Razi din nestiinta! Afla ca Dumnezeu e in 3 persoane! Cand zici Dumnezeu te gandesti la: Dumnezeu Tatal, Fiul adica Isus si Sfantul Duh! Deci inainte sa te faci de ras intereseaza-te daca nu esti crestin...

| mentholinks explică (pentru lpavel):

Asta au decis baietii destepti la un conciliu. Nimeni nu stie cum e Dumnezeu.

| Octavian199 a răspuns (pentru lpavel):

Deci.Pana la urma crestinismul e politeist, nu?

| lpavel a răspuns (pentru Octavian199):

Conteaza ce e? Crede in EL si vei fi mantuit, nu crede si vei fi osandit pe veci!

| mentholinks explică (pentru lpavel):

Credinta are foarte putina legatura cu mantuirea.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns (pentru lpavel):

Adica crezi in Trimurta? Esti buddhist?

| Octavian199 a răspuns (pentru lpavel):

Ce e pentru tine credinta? Pentru mine poate fi si ' Am credinta ca maine imi va veni repede ce am cumparat aseara '.

| lpavel a răspuns (pentru Octavian199):

Aia e speranta laughing Credinta este sa crezi in cineva!

| Octavian199 a răspuns (pentru lpavel):

Da, si eu cred in curier rolling on the floor

| lpavel a răspuns (pentru Octavian199):

Dar numai pana primesti coletul... si nu crezi in el, doar il astepti! happy

| Octavian199 a răspuns (pentru lpavel):

Cred ca nu imi va umbla in el.Merge? rolling on the floor

| Panamax a răspuns:

Cum sa fie Dumnezeu?
Nici zeul Biblic YHWH nu are legatura cu adevarata divinitate.
Evreii au scris o poveste ca sa indoctrineze masele.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru Panamax):

Cat noroc are pamantul asta ca voi nu faceti parte din mase si sunteti atat de inteligenti incat nimic nu va poate sparge capul ala, care va ajuta sa nu va ploua in gat.

| Panamax a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Vorbeste duhul Sfant din tine?
Ar trebui sa-ti faci rost de altul ca asta este cam prost de gura.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Cel mai bun rekt auzit pe TPU. : )))
Ai fost cel puțin inspirat la faza asta, bravo, mi-ai făcut seara mai frumoasă : ))))

| BogdantheDreamer a răspuns:

Sfanta Treime.

| wpetterssone a răspuns:

Nu cred că Isus este același cu Dumnezeu pentru că Fiul este separat de Tatăl. Fiul nu poate fi aceeași persoană cu Tatăl, dar Fiul există pentru că Tatăl există.