| DaaNNuuTzz a întrebat:

Care e treaba cu iehova si martorii lui? Ce... vor ei sa demonstreze?

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Eu nu stiu cine este iehova, dar apoi cine sunt martori de unde sa stiu?

| ViezurE a răspuns:

O grupare de ţigani manelişti, jegoşi şi nespălaţi.Vor să demonstreze că sunt rataţi şi nu au demnitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orcine are un nume, iar numele lui Dumnezeu este Iehova (din cate stiu eu). De demonstrat nu stiu ce vor ''sa demonstreze"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca trebuie sa aleg sa plec la drum cu un Yehovit sau cu un AF ateu prefer Yehovitul. Deoarece amindoi credem in Dumnezeu si in valorile Crestine.

| Lore14785 a răspuns:

Am avut o colega care era de aceasta "religie" si nu avea voie la petrecere, excursii, zile de nastere etc. Din cate ne-a spus nu este botezata, ceea ce mi se pare...un pacat imens. Nu stiu sa-ti vorbesc despre aceasta religie. Si inca ceva... spunea cineva pe aici de un ateu si un iehovist, ateii sunt oamenii cei mai ok. Nu-ti dau in cap daca nu crezi in nu stiu cine si in consecinta nu se complica. pe cand iehovistii isi creeaza o "biblie"a lor fiind un mare pacat

| DOTATUL a răspuns:

Secta e cea mai aiurea
au prezis ca vine sfarsitul lumii si in 1914, 1916, 1925, 1975, si de fiecare data au ratat
spun ca doar oameni din religia lor vor merge in rai
in 1930, in timp ce iehovitii imparteau pliante, Rutherford, se plimba bine mersi cu o masina scumpa si traia in casa luxoasa construita cica pentru patriarhii care trebuiau sa vina in 1925.
nu accepta transfuziile de sange, cu toate ca in Biblie nu spune ca e pacat
is mai multe detalii
eu nu intru deloc in discutii cu astfel de persoane

| gaieionut a răspuns:

Parerea Mea Ca Vor Sa Demonstreze Ca Dumnezeu Exista, Si Ca Toata Lumea Ar Trebui Sa Creada In El.