| Lupu_Alin_1989 a întrebat:

Care este adevărul oare despre viata de dincolo... Ca nu știe nimeni daca exista sau nu în Biblie scrie din țărână ești făcut și în tarana te vei întoarce

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce intrebare e asta? zici ca nu stie nimeni care e adevarul si pe urma intrebi care e adevarul?

Adevarul e ca atunci cand mori, inima se opreste, creierul nu mai functioneaza si in cativa ani tu devii mancare de viermi si cam atat se intampla

| Celcestietot a răspuns:

Pai corpul se intoarce in tarana, sufletul la Dumnezeu, pentru ca doar cu suflarea de viata ramanem practic.

| mentholinks a răspuns:

Poate este viata in tarana.

| Dandinelle a răspuns:

Da asta e ce stim ca experimentam in viata asta, dar nu stim exact ce e dupa viata asta. Uite de exemplu in starea de somn, cand corpul este amortit, noi visam si visam mult (unii mai putin decat altii), exista ceva in starea aia de letargie. Asa ca perceptia noastra de secunda reala e diferita de secunda asta in somn, cand in teorie visezi de fapt 2 ore dintr-o noapte intreaga iar visul ti se pare o vesnicie traindu-l.
Putem filozofa putin in aceasta ordine de idei atunci cand murim, si creierul ne da ultimul puseu de energie din glanda pineala cu dimetiltriptamina care ca si psihedelic gasit din mosi stramosi iti arata ceva, creierul actionand pentru ultima oara, poate atunci se intampla mai multe decat stim, pentru ca nimeni nu s-a intors pana acum sa ne zica cum a fost, sau, ca sa intarat lumea din partea asta de site: ne nastem intr-un nou ciclu de viata.

| Helper07 a răspuns:

In Biblie, moartea e comparata cu somnul. Si nu spune absolut nimic despre viata de apoi ci despre inviere.

| Daniel323 a răspuns:

Biblia este o carte de povesti