| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai mincinoasa/infecta religie crestina (aici sunt incluse si pocaitii) :

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Penticostalii mi se par cei mai mincinosi. Bolborosesc niste cuvinte inventate si spun ca vorbesc in limbi cum le da Duhul Sfant. Oricine poate face la comanda ceea ce fac ei acolo.

19 răspunsuri:
| danut a răspuns:

"Care este cea mai mincinoasa/infecta religie crestina (aici sunt incluse si pocaitii)"
Chiar nu iti este jena sa pui asemenea intrebare? Uite un raspuns "asemanator" intrebarii tale, religia din care aparti tu si stramosii tai, este "normal" raspunsul? Eu spun ca nu, dar trebuie sa va educati, sa-i respectati si pe ceilalti chiar daca TU apartii sectei "defecti la calculator ".

| AC4S4 a răspuns:

Exista mai multe religii crestine? "Pocaitii" au o religie? Abia astept sa vad la urmatorul recensamant la religii de care ma pot declara si "pocaismul".
De unde va luati informatiile, oameni buni?

| anonim_4396 explică (pentru AC4S4):

Omule exista 1001 de religii crestine: Romano-Catolic, Greco-Catolic, Ortodox, Protestant (aici sunt vreo 10 feluri). Pocaitii astia is de 101 de feluri

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acelea sunt secte, confesiuni, denominațiuni creștine, nu religii creștine.

| Panamax a răspuns:

Religiile avraamice sunt cele mai mincinoase.

| Octavian199 a răspuns (pentru Panamax):

Din prima carte a bibliei 'iti sare in orbite minciuna'

| Mircea08 a răspuns:

Cautati-o si voi pe cea mai buna, nu pe cea mai rea

| Mircea08 a răspuns (pentru Mircea08):

Alea rele nu sunt crestine. Crestine sunt doar acelea a caror enoriasi traiesc in invatatura lui Iisus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai mult ma enerveaza, cand eu intreb ceva si voi imi raspundeti total altceva

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am citit cateva postari.Intr-adevar esti mai greu de cap.

| BogdantheDreamer a răspuns (pentru anonim_4396):

Si pe noi ne enerveaza, userii astia care pun intrebari ''infecte'', ca sa te citez.

| anonim_4396 explică (pentru BogdantheDreamer):

Sa reformulez, care e cea mai "nedreapta" religie crestina, care este total pe langa biblie etc

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

în 13 Februarie | Mircea08 explică (pentru CosminCD):
M-ai ajutat!
Crestinii sunt numiti sfinti, pe bune, nu pentru ca in greaca cuvantul ar avea unele nuante. Crestinii SUNT FARA PACAT si de aceea se numesc sfinti.

ce ai mann cu sfinti pamantului

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate sectele blasfemeaza biblia si iti bat joc de ea, dar martori lui peste sunt nr1, urmeaza adventisti, baptisti, penticoltali

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Biserica catolica de departe! Sunt prea multe lucruri in care adeptii cred degeaba cum ar fi un loc intre iad si rai, pacate cu care poti scapa, marturisirea la popa de parca a murit el sa fii tu mantuit, s. a. m. d.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are de ce să fie mincinoasă dacă nu o iei în serios
Oamenii sunt infecți, ipocriți etc. nu toți, ofc.

| LupusDei1993 a răspuns:

Toate cred in acelasi batranel invizibil.

| Octavian199 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Da.Sa ne spuna si noua cand o sa moara daca exista. rolling on the floor

| SuNaM a răspuns:

Martorii lui Iehova, sunt o afacere foarte profitabila, in fine au un sistem de dat si primit bani foarte complex si educarea religioasa la ei se face in scoli inchise cu regim de puscarie(si nu e metafora sau ceva, la propriu au sarma ghimpata, n-au acces la informatie pe toata perioada studiilor) din care iesi robotel care merge pe la usi