| cristeaflaviurafael a întrebat:

Care este pentru voi scopul vietii?

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Sa aflu! Sunt insetat de cunoastere, in orice domeniu despre orice!
Cum altii nu se satura de bani, uite exact asa nu ma satur eu de cunoastere.
Cand ies din casa capul meu e titirez cu ochii atintiti peste tot. Citesc oameni, incerc sa le inteleg comportamentul, actiunile.
Observ fenomenele, analizez, intuiesc.
Si chiar propriul corp e un obiect de studiu pentru mine. la nivel micro. Incerc sa patrund cu mintea la nivel celular si sa simt atunci cand beau un paha cu apa cum ajung atomii pana in celule!
Cat despre religie, la fel. Este un izvor nesecat de cunoastere.
Insa apogeul vietii mele va fi atunci cand voi face pace eterna cu Dumnezeu!

12 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Fericirea

| Thunderstruck a răspuns:

Sa cant la chitara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thunderstruck):

E cam simplist :-p

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mine e destul...happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Poate vrei sa spui ca vrei sa devi un chitarist cunoscut, deoarece si sora mea stie sa cante la chitara.

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat cunoscut, mai bun.Gandeste-te ca si Justin Biber a cantat la chitara daca nu ma insel si e mai cunoscut decat tot site-ul asta, dar habar n-are 3 acorduri...Deci, imi doresc sa devin cat mai bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Asa zic si eu scop. Este probabil ceia ce defineste pe tine ca persoana, asa cum pe mine ma definesc psihologia si filozofia satanist spirituala.

| AvalohAlyn a răspuns:

Scopul adevarat al vietii este mantuirea si puterea de a iubi.Alt scop nu exista, toate celelalte sunt materiale chiar si a cunoaste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scopul vietii este cea ce tu alegi in viata. Pe plan spiritual/religios scopul vietii mele este sa ating Magnum Opusum, mai exact imortalitate fizica, psihica si spiritual. Pe plan existential fizic cunoasterea absoluta. Hail Satan!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu muncesc si sa am bani cacalau. Sa pot calatori si sa ma pot relaxa.

| ManStrong a răspuns:

Eu cred ca aproape toti botezatii sint atei.

Răspuns utilizator avertizat